web analytics
okt 022016
 

Jeseň v záhrade býva sychravá, daždivá a zablatená. No niektoré práce sa odložiť nedajú, aj keď vieme, že prídeme domov s blatom aj za ušami. Všetko vyrieši sprcha a práčka. Lenže každodenný dlhý pobyt na záhonoch a pri stromoch znamená každodenné poriadne sprchovanie. Ako pri tom neminúť na teplú vodu celý majetok? Ako sa poriadne umyť a ešte pri tom ušetriť?
 

Voda je drahá a teplá ešte drahšia. Najmä ak nebývate vo svojom dome, ale platíte nájom v byte. Hľadanie spôsobov, ako ušetriť je teda na mieste. Ale aj pri tom treba poznať mieru. Obmedziť počet sprchovaní či skrátiť dobu pobytu v kúpeľni nič nerieši. Načo by nám bola úspora, keby sme chodili medzi ľudí špinaví? Hľadali sme rozumné technické riešenie, ktoré by umožnilo znížiť spotrebu vody a pritom zachovať si náš hygienický štandard.

Usporna sprchova hlavica Basic-4-7 l/min

Najskôr trocha teórie. Keď do vody pridáte trochu vzduchu, pôsobí na vás aj menší objem ako veľké množstvo. Prevzdušnené prúdy vody dokážu niekoľkonásobne zvýšiť svoj relatívny objem a zvýšia aj svoju schopnosť oplachu.

Primiešať vzduch do vody nie je také jednoduché, ale pre úspornú sprchovú hlavicu Basic je to prirodzené. Vďaka prisávaniu vzduchu do prúdu vody dokáže znížiť prietok vody cez sprchu z pôvodných cca 15 l/min na 4 až 7 litrov, v závislosti na tlaku vody v potrubí. A to bez toho, že by sme mali počas sprchovania pocit, že vody je málo a mydlo je z tela slabo zmývané.

Úsporná sprchová hlavica Basic-4-7 l/min

Sprchová hlavica Basic má pripojovací závit bežný na všetkých bytových sprchách. Preto jej výmena je ľahká a rýchla, netrvá ani minútu. V balení sme dostali aj nové tesnenie pod sprchovú hlavicu, aby nám z konca hadice nekvapkala pri sprchovaní voda, čo sa často stáva, keď použijete staré otlačené tesnenie.

Stačila jednoduchá výmena sprchovej hlavice za úspornú a návraty zo záhrady sú bez obáv, koľko peňazí zase odtečie so špinavou vodou do kanála.

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.