web analytics
jan 262015
 

Máte doma posteľ, na ktorej sa vám nespí práve najlepšie, pretože je pre vás stiesnená a cítite sa v nej obmedzenia? Štandardný rozmer matracov vám skrátka nestačí? V dnešnej dobe nie je vôbec problém dopriať si komfortný odpočinok a kvalitný spánok vďaka väčšej matrac. Predĺžte a rozšírte ju, ako len budete potrebovať. Skrátka, ak je vám posteľ malá, jednoducho si kúpte väčší. K nej si potom môžete nechať vyrobiť matrac na mieru a my vieme kde.

Potreby počas spánku sú rôzne

Každý má pri spaní odlišné zvyklosti. Niekto spí na chrbte, druhý na bruchu, ďalší sa zase schúli do klbka. Počas noci vystriedame niekoľko polôh. Patríte ale medzi tie, ktoré sa pri spánku neustále rozťahujú a prevaľujú, takže je vám štandardný matrac 90×200 malá? Nie ste rozhodne sami, takých je vás viac, a preto myslia výrobcovia matracov aj na vás. Pre túto skupinu spáčov pripravil český výrobca matracov, Grossmann, spol. sro, špeciálnu ponuku matracov typizovaných rozmerov aj atypických rozmerov bez akéhokoľvek príplatku.

Obľúbený rozšírený rozmer 120×200

Veľmi obľúbená je rozšírená matrac 120×200, ktorá je oproti klasickému jednolôžku hneď o 30 cm širšia. Tento rozmer je populárny najmä u študentov, ktoré využívajú posteľ nielen k spánku, ale tiež treba k štúdiu, čítaniu kníh, na sledovanie filmov na notebookov, na počúvanie hudby a všeobecne na relaxáciu. Ocenia ju aj väčšie ľudia a všetci, ktoré chcú mať počas spánku viac pohodlia. Hodí sa tiež pre návštevy ako príležitostné spanie.

Stodvadsiatka je stále málo? Nevadí!

Stodvadsať centimetrová šírka matraca je síce o niečo väčší, než bežné jednolôžko, ale stále je to pre vás málo? Kontaktujte spoločnosť Grossmann spol. s.r.o. ohľadom výroby matrace na mieru. Môžete si matrac rozšíriť aj predĺžiť, ako len si budete priať. Iní výrobcovia matracov túto možnosť tiež ponúka, však si často za atypický rozmer pekne priplatíte (zvyčajne 10% na 10 cm). U Grossmanna však nie, lebo aj matrace na mieru stojí tak, ako štandardné rozmery. Teda výroba je bez poplatku! To je určite viac než lákavá ponuka za oveľa pohodlnejšie a komfortný odpočinok. Čo hovoríte?

Nezabudnite, že pod matrac na mieru je tiež potrebné mať špeciálny rozmer lamelového roštu, čo u uvedenej spoločnosti nie je tiež problém. Lamelové rošty podporujú vlastnosti danej matraca a prispievajú k väčšiemu komfortu počas spánku.

Matrac pre partnerov s rôznou tuhosťou

Ak by ste radi mali viac pohodlia v manželskej posteli, aj pre vás existuje riešenie. Samozrejme máte opäť možnosť nechať si vyrobiť matrac takých rozmerov, ktoré vám bude vyhovovať. U partnerov však vzniká často iný problém, než ten priestorový. Rovnaký matrac mnohokrát nevyhovuje obom. Než sa uspokojiť s určitým kompromisom a ustúpiť od svojich požiadaviek, oveľa lepšie sú tzv. Partnerské matrace. Jedná sa o varianty pre partnerov, ktoré sa nezhodnú na rovnakej tuhosti. Jedná sa o dve rovnaké matrace, ktoré disponujú rôznou tuhosťou na každej strane. Jednoduchým otočením získate hneď dve rôzne tuhé plochy. Riešením sú tiež dve úplne odlišné matraca. Stačí len dodržať pravidlo, že musia mať obe rovnakú výšku.

Pre predstavu pre vás máme na ukážku konkrétny príklad:

1. Matrac z pamäťovej peny DONAU VISCO je obojstranná s rozdielnou tuhosťou, kedy si užívateľ môže zvoliť tvrdšie, alebo mäkšie stranu jednoduchým otočením matraca. Výška matraca: 20 cm, cena: 233,- € (www.grossmann-matrace.sk)

1. Matrac z pamäťovej peny DONAU VISCO je obojstranná s rozdielnou tuhosťou, kedy si užívateľ môže zvoliť tvrdšie, alebo mäkšie stranu jednoduchým otočením matraca. Výška matraca: 20 cm, cena: 233,- € (www.grossmann-matrace.sk)

3. Latexový matrac Xena je tiež jednou z najluxusnejších matracov a je skôr stredne tvrdá. Výška 20 cm, cena: 280,- € (www.grossmann-matrace.sk)

3. Latexový matrac Xena je tiež jednou z najluxusnejších matracov a je skôr stredne tvrdá. Výška 20 cm, cena: 280,- € (www.grossmann-matrace.sk)

Máme tu 3 odlišné matrac z e-shopu www.grossmann-matrace.cz, ktoré je možné vzájomne kombinovať. Prvý matrac, viscoelastická matrace Donau Visco, má rôznu tuhosť na každej strane. Ak dávate prednosť pamäťovej pene, vy aj váš partner si môže vybrať tú stranu, ktorá vám vyhovuje viac. Jedna je tvrdšia, druhá mäkšie. Zároveň má výšku 20 cm, ako ďalšie dve vybrané latexové matrace Jána a Xena, takže všetky umožňujú uloženie do jednej postele, bez toho, aby bol vidieť prechod medzi matracmi.

Latexové matrace sú opäť vynikajúce variantom pre partnerov, z ktorých by jeden chcel tvrdší a druhý stredne tvrdý matrac. Latexová matrac Xena je stredne tvrdá, lebo je jadro z kokosového vlákna a špeciálneho materiálu Biotex s vysokým podielom ovčej vlny, ktorý sa podieľa na perfektnom odvodu vlhkosti z matraca. Ďalšia vrstva je zmäkčená 100% prírodný latexovou penou z oboch strán. Latexová matrac Jana má jadro vyrobené z tvrdej studenej peny, ktoré je z oboch strán potiahnuté silnou vrstvou 100% peny z prírodného latexu.

U spoločnosti Grossmann, spol. s.r.o. môžete zaobstarať ako matrace na mieru bez poplatku, ktoré vám poskytnú pohodlný spánok, tak matrace do manželskej postele, ktoré budú vyhovovať individuálnym prianiam oboch partnerov.

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.