web analytics
feb 282013
 
Mobilné ohrievače

Chladné mesiace prelomu rokov dokážu potrápiť nie len záhradkárov a majiteľov skleníkov, ale aj stavebníkov. A nemusíte akurát stavať fabriku, aby vám zima a mráz dokázali urobiť škrt cez rozpočet. Keby sa tak dalo urobiť na pár dní leto na vašej stavbe… Dá. Neveríte?V skleníku stačí jedno rozbité sklo pri nepozornej hre vašich ratolestí vonku na dvore a prezimovanie vzácnych a ochraňovaných rastlín je ohrozené nemilosrdným mrazom. Kým dáte poškodené miesto opraviť, môže prejsť aj pár dní a len prehodená deka cez rozbité okno nemusí stačiť. V malom skleníčku s pár rastlinkami vám pomôže možno aj silnejšia žiarovka rozsvietená celý deň udržať prijateľnú teplotu, čo ak ale ste majiteľom veľkého skleníka a je ohrozená celá úroda?

Pomôžu mobilné ohrievače, ktoré udržia požadovanú teplotu aj za pomoci pripojiteľného termostatu. Stačí priviesť napájanie 220V a zdroj energie – tlakovú fľašu s propán-butánom a je všetko zachránené. Ľahké prenosné alebo pojazdné plynové ohrievače sú dostupné o výkone 12, 30, 50 alebo 60 kW.

Naftové ohrievače oceníte pri vykurovaní stavieb alebo priemyselných hál. Si predstavte, že ste na stavbe rodinného domu práve dokončili vnútorné omietky a vonku udreli mrazy. Kto by si nechal zničiť novostavbu?

Zakúria vám naftové ohrievače. Ak máte stavbu zatiaľ bez okien, bez obáv môžete použiť mobilné naftové ohrievače s priamym spaľovaním, pretože sa objekt vyvetrá cez otvory v stavbe. Ak už ale je stavba uzatvorená, lepšie sú mobilné ohrievače s nepriamym spaľovaním, kde spaliny musíte vyviesť von pomocou komína.

Robustná konštrukcia zabezpečí dlhú životnosť, aby vám mobilné ohrievače vydržali aj na nasledovné chladné obdobia. Mobilné ohrievače s nepriamym spaľovaním môžete v letných horúčavách využiť aj ako ventilačné jednotky s vysokým výkonom.

Nie len vykurovanie uzavretých priestorov riešia mobilné ohrievače. Rozmrazovanie stavebného materiálu, zamrznutých vozidiel, rozohrievanie zmrznutých potrubí a mnohé iné úlohy, kde potrebujete naraz veľa tepelného výkonu. Na to všetko slúžia naftové ohrievače a plynové ohrievače Remko. A pokiaľ pre ne nemáte dlhodobé a stále využitie, niektoré typy si môžete jednoducho prenajať.


 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.