web analytics
apr 262013
 
česká republika hranica

Mám rada Česko. Na viacerých miestach som už bola. Dúfam, že sa ešte na viaceré dostanem a dúfam tiež, že sa budem môcť na niektoré znovu vrátiť. Kým sa tak ale stane, rada sa do Čiech pozriem aspoň pomocou televíznej obrazovky. A nemusím ani dlho čakať. Práve v týchto dňoch začala totiž Česká televízia opakovať cyklus „Toulavá kamera ochutnává Česko“.

Spojiť cestovanie po krajine s ochutnávkou krajových špecialít bol bezpochyby dobrý nápad. A štýl, akým bol program „Toulavá kamera ochutnává Česko“ spracovaný, je naozaj originálny. Pútavou formou ukazuje tie najzaujímavejšie zákutia krajiny. Niekedy aj neprávom zabudnuté. Miestni prezentujú svoje zvyky a remeslá. Pripravujú tradičné jedlá.

perníčky Program však neprezentuje len históriu, ale aj súčasnosť. Napríklad predstavuje moderné prevádzky, kde sa vyrábajú tradičné špeciality. Zaujímavá bola ukážka pečenia „šternberských uší“. Tieto ušká z perníkového cesta vyzerali tak úžasne, že sme ich museli ochutnať hneď pri prvej ceste na Moravu. A boli fakt vynikajúce.

cyklistka Vďaka českej televízii a opakovaniu programu „Toulavá kamera ochutnává Česko“ si aj my s priateľom môžeme znovu pripomenúť miesta, kde sme spolu trávili dovolenku. Kde sme sa bicyklovali alebo si vychutnávali na terase vynikajúcu zmrzlinu.

Už sa teším na ďalší výlet do Českej republiky. Keď nie naozajstný, tak aspoň ten virtuálny. Veď ochutnávať Česko je skvelá zábava.

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.