web analytics
júl 192016
 

Pomaličky, ale isto sa čoraz viac ľudí aj v kozmetike vracia späť k prírodným produktom. Dôvod je jasný – snaha udržiavať si svoje telo bez zbytočnej škodlivej chémie. Tá vaše telo doslova zanáša, výsledkom môžu byť dlhodobé problémy s alergiami. Prírodnej kozmetike trvá síce omnoho dlhšie, kým sa jej účinky prejavia, no výsledkom je zdravá pokožka a vlasy.

V daroch prírody je obsiahnuté obrovské množstvo vitamínov, ktoré, pokiaľ je produkt pripravovaný naozaj poctivo a bez použitia chemických látok, majú obrovský efekt. Napríklad v prírodnom arganovom oleji sa nachádza obrovské množstvo vitamínu E, ktorý je pre pleť blahodarným liečiteľom. Pôsobí proti starnutiu pleti a celkovo ju revitalizuje, chráni a ozdravuje. Najsilnejší je vo svojej čistej podobe, teda vylisovaný za studena bez použitia chemických látok a bez prídavných farbív či konzervantov, dokonca bez parfemácie. Keďže teda prírodná kozmetika neobsahuje konzervanty, jej trvanlivosť môže byť kratšia, než sme zvyknutí u konvenčnej kozmetiky, ktorá vydrží pokojne aj pár rokov. To však neznamená, že sa rýchlejšie kazí, len je mierne náročnejšia na skladovanie a obsiahnuté účinné látky môžu rýchlejšie stratiť svoju silu.

arganeol

Nie všetko, čo sa tvári ako prírodné, také aj naozaj je. Nedajte sa oklamať prívlastkami bio a prírodný, pokiaľ kozmetika nespĺňa pár základných znakov. V prvom rade, mala by byť správne označená, mala by v zložení jasne určovať, čo obsahuje a malo by ísť o certifikovanú kozmetiku. Certifikačných firiem je množstvo, príkladom môže byť francúzsky certifikát ECOCERT, ktorý zaručuje, že kozmetika s týmto prívlastkom spĺňa prísne požiadavky – minimálne 95 percent všetkých zložiek je prírodného pôvodu, z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Takúto kozmetiku ponúka spoločnosť Sagrada Natura, na ktorej e-shope nájdete prevažne výrobky s arganovým olejom. Popýšiť sa môže aj certifikátom CPK Bio, ktorý kladie dôraz na ochranu životného prostredia, používanie výhradne prírodných surovín. Prírodnú kozmetiku si obľúbia aj ochranári zvierat, množstvo certifikátov totiž zahŕňa aj podmienku, aby takáto kozmetika nebola testovaná na zvieratách.


  2 komentáre na “Zdravá kozmetika – dary z prírody”

  1. Google Chrome 61.0.3163.100 Google Chrome 61.0.3163.100 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition

    Roznymi alergiami dnes trpí obrovské množstvo ľudí a to je výsledok dnešnej prechemizovanej doby. návrat k prírodným produktom je tým najlepším riešením ako svoje telo očistiť a zbaviť škodlivých látok

  2. Google Chrome 61.0.3163.100 Google Chrome 61.0.3163.100 Windows 10 x64 Edition Windows 10 x64 Edition

    Odkedy som objavila arganový olej, prestala som používať iné oleje z drogérií. Používam ho na pokožku i vlasy a som s ním maximálne spokojná. Mamine som ako darček na Vianoce objednala darčekovú kazetu s telovým mliekom s arganovým olejom a pleťovým krémom s arganovým olejom, tak dúfam, že sa poteší.

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)