web analytics
máj 172012
 

Ovplyvňuje: štítnu žľazu, zuby, dolnú čeľusť, krk, mandle a uši

Dni Býka sú tie dva alebo tri dni v mesiaci, kedy sa v lunárnom kalendári uvádza znamenie Býk.

Keďže Býk je zemské znamenie, kvalita dňa je zemská, realistická a chladná. V týchto dňoch aj naše myšlienky a reakcie bývajú stálejšie a ťažkopádnejšie.

Ak aj býva po tieto dni teplo a jasná obloha, zo zeme vyžaruje chlad. Treba sa nám teplejšie obliecť, aby sme sa vyhli prievanu v oblasti uší, krku aj šije a zubov, pretože v dňoch Býka sú najviac zraniteľné.

Na druhej strane, pokiaľ máme s týmito orgánmi problémy, všetko, čím ich teraz podporíme, bude oveľa účinnejšie. Vhodná je napríklad masáž šije alebo zábaly krku, prípadne, ako niektoré zdroje radia, nakvapkať si do uší pár kvapiek ľubovníkového oleja, ako prevenciu proti niektorým ušným chorobám.

Pozor na operácie orgánov ovplyvnených týmto znamením. To znamená krku, šije, štítnej žľazy a mandlí. Termín si treba vyberať mimo týchto dní a hlavne v čase ubúdajúceho Mesiaca.

Čo sa týka záhradky, tak dni znamenia Býka sú dňami koreňov.

Všetko čo zasadíme alebo zasejeme bude rásť síce pomaly, ale zato bude trvácne. Aj urodené plody sa budú dať dlhšie uchovať.

V čase ubúdajúceho Mesiaca v dňoch Býka môžeme:

  • hnojiť kvety na posilnenie tvorby koreňov
  • konzervovať a uskladňovať koreňovú zeleninu
  • urobiť postrek proti škodcom, ktorí sa nachádzajú v zemi
  • založiť kompost (od mája do októbra)

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.