Dilema Vitalita vyriešená

Keď si objednávate nejaký časopis formou predplatného, tak minimálne raz ročne riešite, či si ho predplatiť aj na nasledujúce obdobie. Najmä keď časopis nie vždy zodpovedá vašim predstavám o tom, čo by ste chceli čítať a aké informácie by ste sa chceli dozvedieť. A niekedy Vesmír túto vašu dilemu vyrieši za vás.


Dobrých desať rokov sa časopis Vitalita objavoval u nás doma. Ako vždy často, začalo to náhodnou kúpou jedného výtlačku kdesi v obchode alebo na benzínke či na výstave, a po niekoľkých ďalších nákupoch sme buď prestali titul vyhľadávať alebo si ho predplatili. Vitalita bola jedným z impulzov prestať v záhrade rýľovať a začať hospodáriť inak, permakultúrne, regeneratívne.

Okrem iného pohľadu na svet okolo nás v nej bolo aj veľa článkov, ktoré cielili na duchovno. Niektoré články nútili človeka zamýšľať sa nad tým, čo zažíva, čo vidí okolo seba a ako to vníma či mohol vnímať. A ako meniť sám seba k lepšiemu. Čosi sa nám páčilo, čosi sme už mali za sebou, čosi nás nezaujímalo. Žiaľ, stále viac a viac sme mali pocit, že časopis nám už nedáva to, kvôli čomu sme sa rozhodli ho predplácať. Niekoľkokrát sme riešili dilemu, či si ho predplatiť aj na ďalšie obdobie alebo už nie. Napokon zvíťazila lenivosť, či dôvera, alebo ako to nazvať. Očakávali se, že v ďalších číslach nás snáď opäť texty zaujmú a niekam posunú. No ak máte v čísle takých strán dve či tri a do roka jedno číslo, ktoré je komplet zaujímavé, nadšenie vo vás opadá.

V novembri 2023 prišiel list od distribútora, že vydavateľ časopisu Vitalita jeho vydávanie ukončil. Môžeme sa len dohadovať, či bolo málo predplatiteľov alebo vysoké náklady. Ľudia radi zaplatia aj vyššiu sumu, len musia mať pocit, že vedia, za čo. Zrejme našu dilemu riešilo viacej ľudí. Zrejme časopis nebol takým veľkým prínosom pre mnohých.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.