Sladké pokušenie pre deti

Ani sa nenazdáme a budú tu letné prázdniny. A s nimi aj otázka, kam s nimi. S čím? No predsa s deťmi! Väčšina rodičov musí aj cez prázdniny chodiť do zamestnania a rieši, čo s deťmi. Najčastejším riešením sú tradične starí rodičia. Či už v meste alebo na dedine. Aj keď nám počas prázdnin zase budú rozmaznávať sladkosťami.


Staré mamy radi pečú vnukom a vnučkám buchty a iné dobroty a ak sa medzi drobizgom nájde oslávenec, nezaobídu sa prázdniny bez torty. Zo skrinky sa vyberie forma na tortu, misky, váha a všetky potrebné suroviny a začne sa navažovať, miešať, dochucovať a piecť. A hoci po torte sa zapráši v čase kratšom, ako trvala jej príprava, deti si iste budú viacej pamätať to, ako ju so starkou pripravovali, než ako chutila.

Leto je ideálny čas pripravovať najmä ovocné torty z úrody na záhrade. Okrem toho, že sú zdravšie, keďže neobsahujú toľko múky a cukru, ako bežné torty, tak podľa práve dozrievajúceho ovocia umožňujú pripraviť prakticky vždy inú pochúťku. A nie len podľa obsahu ovocia, ale aj v rôznych veľkostiach a tvaroch. Stačí, že zakaždým použijete iné formy na pečenie. Vhodným rozdelením práce v kuchyni môžeme deti zamestnať na celkom dlhý čas. Okrem toho, že sa pri práci v kuchyni niečo najmä dievčatá naučia, nie je potrebné ich strážiť, aby nevystrájali nejaké huncútstva. A lakoty, ktoré si sami pripravia, im tiež budú viacej chutiť.

tanier

Po takomto zábavnom dni môže nastať jediný problém. Keď sa všetko zje, vybrať toho, kto na záver umyje všetky taniere, poháre a misky. Pravda, pokiaľ starká už nemá automatickú umývačku riadu. Myslím si ale, že aj upratovanie v kuchyni sa dá zorganizovať ako zábavná akcia, na ktorej sa podieľajú všetci spolu. A v ušetrenom čase si môžu vyjsť na prechádzku. Aspoň spália tie kalórie, čo do seba v torte dostali 😉

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.