Pokládka PVC

pokládka PVC Ostrava

Nedávno som navštívil svojho lekára. Celý deň som nemal čas, tak som si telefonicky dohodol schôdzku na popoludnie. Prakticky je jedno, kedy si dám s ním kávu a preberieme svoje záležitosti, ale poobede už nemá plnú čakáreň pacientov, ktorých by som rozčúlil. Ale tentoraz som aj poobede prišiel nevhod.

 


Videl som to už z diaľky. Dvere na chodbu otvorené, na chodbe vyložené registračné skrine aj stolík sestričky. Ako keby sa sťahovali. Ale to mi nikto nevravel? Prišiel som bližšie a zbadal som pracovný zápal v ordinácii. „Čo sa to tu deje?“ spýtal som sa ani nie tak sestričky, ako len tak do pľacu. „Ale, iba pokládka PVC„, odvetila mi sestrička. „Potrebujeme vynoviť trochu ambulanciu.“

„Pekný vzor. Prečo ste zvolili práve tento materiál?“ pokračoval som v otázkach. „Dobre sa s ním pracuje, pokládka PVC sa dá zvládnuť v takejto miestnosti za jedno popoludnie. A počas používania sa dobre udržiava, začína jeseň a ľudia chodia často v špinavých topánkach, onedlho začne snežiť a môže to byť ešte horšie. A do takýchto verejných priestorov, kde je veľký pohyb ľudí, je PVC ideálna podlahovina.“ pokračuje sestrička. Nedávno rekonštruovali svoj rodinný dom, tak to má skúsenosti ešte v malíčku.

Ambulancia má našťastie dve miestnosti, takže kým u sestričky pokračovala pokládka PVC, dvaja maníci to zvládali celkom rýchlo, my sme si dali sľúbenú kávu a mohli debatovať. Ešte som sa dozvedel, že kladú vrstvené PVC, takže podlaha bude dobre zvukovo aj tepelne izolovaná, keďže pod ambulanciou je suteréna a ten nie je veľmi vykurovaný. Na výber je zo širokého spektra farebných vzorov a kombinácií. No nie o tom som prišiel debatovať s lekárom, tak sme nechali chlapov pracovať vedľa a my sme sa venovali svojím záležitostiam.

Keď som odchádzal, pokládka PVC takmer končila. Po vyupratovaní stačilo nanosiť späť všetky registračné skrine a ostatný nábytok, pozapájať počítač a vyložiť časenky na zajtrajší deň a ráno môže sestrička privítať prvých pacientov vo vynovenej ambulancii.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.