Posteľné obliečky

Uvedomili ste si niekdy, že to, čo odlišuje vašu spálňu od tých ostatných, nie je posteľ, nie je nábytok a nie sú to ani záclony na oknách? To, čo robí vašu spálňu vašou spálňou, sú v skutočnosti vaše posteľné obliečky.


Kto občas chodí na služobné cesty alebo dovolenkuje v hoteloch či penziónoch, si už iste uvedomil, aký je rozdiel medzi jeho posteľou doma a v cudzej hotelovej izbe. Nie len farba, ale aj materiál, ak je iný, ako má človek doma na svojej posteľnej bielizni, tak si to silne uvedomuje a teší sa o to viac domov. Človek sa túži vyspať vo svojej vlastnej posteli, ale nejde ani o matrac ani o paplón, ale v mysli má svoje posteľné obliečky.

Každá gazdinka má svoj vkus a svoje obľúbené farebné kombinácie a podľa toho si aj vyberá svoje obliečky do postele tak aby ladili farebne s celou spálňou alebo detskou izbou. Avšak je dobré si uvedomiť, ako na nás všetky tie farby pôsobia. Do červena ladené obliečky na postele môžu vyvolávať pocit tepla a hodia sa skôr do miestností, ktoré sú chladné a potrebujeme sa „zohriať“. Modré obliečky zase vyvolávajú pocit ochladenia a preto sú vhodné napríklad do letných horúčav.

Ak však vyberáte detské obliečky pre svoju ratolesť alebo ako darček, tak asi zvolíte úplne iné farby. Pestré a hravé, s rozprávkovými motívmi, s hrdinami detských svetov. Prinášajúce krásne sny do detského spánku. A samozrejme pre posteľné obliečky pre deti sa využívajú iné rozmery, ako štandardných 140 x 200 centimetrov.

Nepreberné množstvo rozmerov a farebných kombinácií posteľnej bielizne chce trochu času na výber toho najvhodnejšieho do vlastnej spálne alebo ako dar. Aby ste nemuseli tráviť dlhé hodiny na nohách v predajni, navštívte predajňu internetovú na stránke http://www.domacipohoda.cz/ a v pohodlí svojej obývačky či s tabletom v posteli nakúpte svoju novú posteľnú bielizeň.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.