Šošovica nielen na tanieri alebo Keď chcete lepšie vidieť svet

Patríte aj Vy medzi nás „okuliarnatých“? Okuliare boli a sú často vnímané ako nepraktická pomôcka pre lepšie videnie, ktorá nielen otravuje pri vykonávaní športu, pri šoférovaní, čítaní, či iných obľúbených činnostiach, no zároveň mení celkový vonkajší obraz človeka. Samozrejme, existuje široká škála ponúkaných okuliarových rámov, ktoré naopak fungujú v pozitívnom zmysle slova, napríklad ako vhodný módny doplnok, avšak stále sa nájdu ľudia, ktorí používanie okuliarov radšej tíško odignorujú. Ak ste človek naturalista, nechcete meniť svoj aktívny spôsob života, nechcete meniť svoj vonkajší výzor a hlavne chcete spoznať svojich známych na ulici skôr ako do nich vrazíte, kontaktné šošovky sú určené práve pre Vás.


Sama dobre viem aké to je, keď chcem ísť do fitnesscentra, do plavárne, na bicykel či sa len tak v lete poprechádzať pod slnečnými lúčmi. Okuliare sú síce nápomocné (keďže bez nich by som asi buchla do prvého stĺpa), no ich večné posúvanie, leštenie a zvyšné „servisné“ úpravy sú otravné. A tak som sa rozhodla pre zmenu – šošovica na tanieri, šošovky do očí!

Ako na šošovky?

Prvá vec po tom, ako sa rozhodnete pre kontaktné šošovky, je návšteva Vášho oftalmológa (alebo po našom – očného lekára). Len on Vám dokáže zmerať všetky parametre, ktoré sú potrebné pre výber vhodných kontaktných šošoviek. Tí, ktorí majú oči krásne guľaté, získajú základné údaje ako sú dioptria, zakrivenie a priemer, a tí menej šťastní (medzi ktorých patrím aj ja) a majú oči nepravidelne zakrivené (tzv. astigmatizmus), získajú okrem týchto údajov aj údaje o cylindri a osi zakrivenia. Všetky tieto údaje sú dôležité, pretože každé oko je iné, no vždy ostáva Vašim oknom do sveta, a preto si zaslúži primeranú starostlivosť.

Ak má Váš lekár obchodného ducha, bude sa snažiť ponúknuť Vám kúpu kontaktných šošoviek priamo uňho v ordinácii. Ak to však nie je Váš dobrý známy, či nebodaj rodina, a nemáte potrebu nechať ho „privyrobiť si“, poproste ho o všetky zmerané údaje o Vašich „oknách do duše“ a vyberte sa k najbližšiemu počítaču s pripojením k internetu.

Nákup šošoviek cez internet

ponuak kontaktných šošoviek

Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá – rýchlo, ľahko, výhodne. Presne tak sa nakupujú kontaktné šošovky cez internet. Stačí naťukať zmerané údaje o Vašich očiach, vybrať si značku, podľa potreby dobu nosenia, kontaktné údaje a hotovo. Na výber je viacero značiek, viacero druhov šošoviek, šošovky podľa trvania nosenia, podľa zakrivenia, podľa zloženia, jednoducho všetko, čo Vaše oči potrebujú. Samozrejme tu nájdete aj príslušenstvo, ktoré každodenne k používaniu šošoviek potrebujete, ako sú roztoky, púzdra, príslušenstvo a tiež vhodnú kozmetiku. Všetko pekne na jednom mieste, prehľadne a rýchlo.

Ďalšou výhodou nákupu cez internet je možnosť zbierania bonusových bodov, ktoré môžete pri ďalšom nákupe šikovne zužitkovať. Raz si kúpite šošovky, pri ďalšom nákupe máte roztok zdarma. Druhý raz si kúpite roztok, máte zdarma puzdro. Jednoducho každým nákupom získavate viac. To sa oplatí, že?

So šošovkami krásna za každých podmienok

Ja, ako mladá žena, ktorá sa stará o svoj vzhľad a samozrejme aj zdravie, som sa rozhodla pre kontaktné šošovky nielen kvôli pohodliu svojich očí, no tiež kvôli vonkajšej kráse. Konečne môžem bez problémov nosiť make-up, rôzne očné tiene a ako najväčšie pozitívum (hlavne v lete) považujem pohodlné nosenie slnečných okuliarov, ktoré zbožňujem. Nehovoriac o tom, že vo fitku môžem behať na páse koľko chcem a nemusím sa báť, že mi okuliare skĺznu po nose na zem. Bezproblémovosť na každom kroku.

Dekoratívne kontaktné šošovky

A ešte malý tip pre fajnšmekrov – šošovky nemusia byť výlučne dioptrické. Ak máte radi zmenu, môžete meniť Váš pohľad každý deň! Vždy ste chceli mať modré oči? Majte ich! Chcete mať oči ako mačka? Majte ich! Prekvapíte nielen známych, ale i neznámych. Ba dokonca môžete skĺbiť dioptriu a farebnosť v jedných šošovkách. Tak na čo ešte čakáte? 🙂

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.