Uľahčite život blízkemu seniorovi týmito pomôckami

Každý senior má s pribúdajúcim vekom isté obmedzenia, ktoré mu komplikujú každodenné činnosti. Vyberte tie správne pomôcky, ktoré mu zjednoduchšia život, zvýšia jeho bezpečnosť a komfort.
 


Vychádzková palica

S pribúdajúcim vekom stráca väčšina seniorov istotu pri chôdzi – častejšie sa potrebujú niečoho pridŕžať, oprieť, či oddýchnuť si. Vychádzkové palice sú vhodná pomôcka, keď chcete Vášmu blízkemu seniorovi vrátiť istotu pri chôdzi a pomôcť so stabilitou. Ak potrebuje už väčšiu oporu siahnite po krokovacom či kolieskovom chodítku.

Madlo do kúpeľne a WC

Kúpeľňa je jedno z nebezpečných miest v domácnosti a pády v kúpeľni sú u seniorov žiaľ časté. A preto nezabúdajme, že madlo je základ do každej kúpeľne a WC seniora. Aby sa cítil isto pri vykonávaní každodenných činností. Niektoré madlá je potrebné navŕtať, ale naštastie existujú už aj madlá s prísavkami, ktoré jednoducho pripevníte na kachličky a držia. Obľúbeným typom madla je držiak na vaňu, ktorý uľahčí seniorovi nastupovanie a vystupovanie z vane.

Nákupná taška na kolieskach

Uľahčite blízkemu seniorovi nakupovanie a podporte ho v sebestačnosti. Stačí kúpiť nákupnú tašku na kolieskach, aby nemusel váš blízky vláčiť ťažké tašky. Môžete vybrať menší nákupný vozík na každodenné nákupy, veľký vozík na väčšie nákupy, či nákupný vozík schodolez, ktorý hravo zvládne každé schodisko a obrubníky.

Mobil pre seniorov

Chcete zostať s vašim blízkym seniorom v spojení? Naučte ho pracovať s mobilným telefónom a zastihnete ho všade. Pri senioroch príde vhod, že majú mobil pri sebe a môžu vám zavolať v prípade potreby. Telefóny pre seniorov sa vyznačujú ľahkou ovládateľnosťou, veľkými tlačítkami a dlhou výdržou batérie. Seniori ocenia doplnky ako vstavané svietidlo, FM rádio, fotoaparát, fotokontakty, funkciu nájdenia telefónu. Rodinu a opatrovateľov zas poteší SOS tlačítko.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.