Povianočné upratovanie

Vianočné sviatky pre mnoho ľudí znamenajú dva druhy starostí. Aký darček komu vybrať a potom aké pripraviť pohostenie. Avšak ani po skončení sviatkov starosti nekončia. Keď rozbalíte nové darčeky, začínate premýšľať, čo so starými vecami, ktoré tie nové nahradili. Urobte nimi radosť niekomu inému.

 

 


Každý máme len obmedzený priestor v byte a každá nová vec obracia pozornosť na staršie vybavenie s nerudovskou otázkou „Kam s ním?“ Nová knižka po prečítaní skončí v knižničke, starší mobil môže zamieriť do šuplíka. Možno sa bude ešte hodiť. Ale čo so starou televíziou? V obývačke zostať nemôže a v pivnici zaberie veľa miesta. A vyhodiť ju len tak je nám ľúto. Riešením je bazár televíziou a ešte si pre ňu nový majiteľ rád príde.

Taká inzercia zdarma pomôže predať každú vec, ktorá je ešte dobrá, ale nám sa už nehodia. Získame za ňu trochu peňazí, niekto iný si lacno urobí radosť. Ja po sviatkoch pravidelne prechádzam Fotobazar, pretože lacno kúpim kompaktný fotoaparát. Každý rok potrebujem do záhrady nový, pretože nosením vo vrecku pri práci ho zničím. Už som o tom písal, keď fotím všetko na záhrade a v dielni, čo robím, tak sa mi nový foťák jednoducho neoplatí.

Občas zabrouzdám do sekcie mobil bazáru, aby som sa pozrel, či sa tu neobjaví nejaký zaujímavý kúsok. Dávam prednosť tlačidlovým telefónom s operačným systémom a tých už sa veľmi nepoužíva, aj keď pre mňa majú svoje výhody.

Prelom roka je pre mnohých z nás obdobím bilancovania a „upratovania“ v živote. Môže sa týkať aj poličiek a šuplíkov a s pomocou BIGinzerce za dobrú cenu predáme veci, ktoré možno za pol roka už nebudú mať žiadnu hodnotu. Uvoľníme tým priestor novým veciam a za zarobené peniaze si môžeme lacné nakupovať, čo sami potrebujeme a ako darček sme nedostali. Škoda je staršia, ale dobré veci voziť do zberného dvora, keď urobia radosť novým majiteľom. A nám taky, že som im našli nové dobré majiteľa.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.