Upratovanie podľa Mesiaca

Možno ste si už všimli, že práce v domácnosti nám niekedy idú pekne od ruky a inokedy, aj keď sa snažíme, na oknách zostanú šmuhy alebo odolná špina nie a nie sa prádla pustiť. Dokonca aj čistenie vane či vodovodnej batérie ide niekedy ľahšie a inokedy horšie. Ak si chcete ušetriť čas aj námahu, môžete vyskúšať tieto práce robiť v správnom čase.


V zásade platí, že pokiaľ sa chceme niečoho zbaviť, napríklad špiny, tuku alebo vodného kameňa, robme to vždy v čase ubúdajúceho Mesiaca.

  • Pri praní prádla môžeme ešte využiť vplyvu znamení Rak, Škorpión a Ryby, ale tiež za ubúdajúceho Mesiaca. Účinok bude ešte lepší.

washing machineAk máte veľmi zašpinenú bielizeň, skúste ju najprv namočiť. Najlepšie v týchto dňoch. Na vypranie vám bude stačiť o polovicu menej pracieho prostriedku.

Pokiaľ musíte prať aj v čase, keď Mesiac pribúda, dajte si pozor aspoň na to, aby ste prádlo po vypratí nenechávali dlho v práčke. Môže veľmi ľahko získať nepríjemný zápach.

  • Pri umývaní okien tiež platí, že lepšie výsledky dosiahnete v čase ubúdajúceho Mesiaca.

Ak máte veľmi znečistené okenné rámy, pre dosiahnutie lepších výsledkov zvoľte čas ubúdajúceho Mesiaca a dni vody, teda dni v znameniach Rak, Škorpión a Ryby. Samotné sklá lepšie vyčistíte v čase ubúdajúceho Mesiaca v dňoch ovplyvnených znamením Blížencov, Váh a Vodnára.

  • Pri odstraňovaní vodného kameňa tak isto platí, že najlepšie výsledky, pri použití najjemnejších prostriedkov, dosiahnete v čase ubúdajúceho Mesiaca.

vypratepradloAj vetrať posteľnú bielizeň sa oplatí v správnom čase. Tiež v období ubúdajúceho Mesiaca. Najlepšie však v dňoch tepla, teda v dňoch Barana, Leva a Strelca. Tu je dôležité dodržať správny okamih hlavne kvôli vlhkosti, ktorá v posteľnej bielizni zostáva, pokiaľ ju vetráme v čase pribúdajúceho Mesiaca a môže spôsobiť zhoršenie reumatických bolestí.

Všetky tieto práce sa tento mesiac dajú ešte v pohode stihnúť. Mesiac práve ubúda a Nov nastane v utorok 19.6.2012 o 19:36.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.