Skorumpovaná farmácia

skorumpovaná farmácia

Čím ďalej tým viac ľudí si uvedomuje, že prvým krokom k vlastnému zdraviu je správna životospráva, zdravý spôsob života. A do toho patrí nie len primeraný pohyb a záťaž tela, ale aj vhodné stravovanie a pitný režim. A že nie na všetky problémy tela je potrebné okamžite zjesť nejakú tabletku. Ba že dokonca konzumácia tabliet môže spôsobiť ďalšie problémy, viď príbalové letáky a vedľajšie účinky liekov. U niekoho sa môžu prejaviť hneď, u niekoho nikdy. Mali by sme teda skutočne hltať tabletky a preto to po nás všetci chcú?
 

 


V reklame v médiách tabletkami a sirupmi riešia každý „problém“, dokonca aj ten, ktorý žiadnym problémom nie je. Mnohí vieme, že by len stačilo niečo nejesť alebo naopak jesť niečo navyše, a tým nemám na mysli tabletky a vitamínové doplnky, len skutočné potraviny, a problémy, ktoré ľudí trápia, by zmizli.

Lenže zo zdravotnej starostlivosti sa stal kšeft. A ozývajú sa hlasy, že špinavý kšeft s veľkými peniazmi. Možno si pamätáte na nie dávnu aféru so snahou niektorých vlád povinne očkovať obyvateľstvo a o štátnych nákupoch ohromných množstiev vakcín, ktoré napokon skončili v spaľovniach v rôznych štátoch.

Teraz vychádza kniha, ktorá popisuje čo sa však stane, ak firmy, ktoré sa živia vyvíjaním a predajom liekov, uprednostnia svoj zisk pred zdravím pacientov. Ako ďaleko sú ochotné zájsť nadnárodné korporácie pri honbe za ziskom?

To všetko sa dozviete v bestsellere britského doktora a vedca Bena Doldacreho, ktorý nám poodhalí praktiky farmaceutických spoločností. Jeho kniha Skorumpovaná farmácia ukazuje, ako ľudia trpia a umierajú, pretože lekárska profesia pripustila, aby záujmy farmaceutického priemyslu mali prednosť pred záujmami pacientov. Pravdu o liekoch, ktoré každodenne konzumujeme, sa dozviete v novinke Skorumpovaná farmácia.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.