Ako nachytať votrelca

O svoju záhradu sa staráme, pestujeme v nej ovocie a zeleninu ale aj kvety a tešíme sa z nej. Každé popoludnie sa do záhrady ponáhľame, no niekedy sme sklamaní. Celkom určite do našej záhrady v čase, keď tam nie sme, chodí ešte nieto iný. Je to vidieť na pobŕľaných mulčoch okolo stromčekov alebo na záhonoch. Chceli sme vedieť, kto je ten votrelec.

Sedieť pod slnečníkom bez pohnutia celé hodiny alebo sa chúliť niekde medzi stromami a vystriehnuť, kto si našu záhradu užíva spolu s nami sa mi nezdalo ako dobrý nápad. Jednak sa nemôžem maskovať ako špeciálny vojak, jednak máme aj iné povinnosti, ako nonstop strážiť záhradu.

Preto som sa rozhodol kúpiť do záhrady fotopascu, aby som nenápadne zistil, komu sa ešte naša záhrada zapáčila. Páčilo sa mi, že ju nainštalujem a môžem pokojne ísť domov, na druhý deň sa dozviem, kto a kedy sa mi po záhrade promenáduje.

mačka v záhrade

Fotopasca je vlastne digitálny fotoaparát v špeciálnom puzdre so spínačom, reagujúcim na pohyb. Umiestnim ju na strom v rohu záhrady a namierim na smer, kde máme najviac stôp po nevítanej návšteve. Šikovné puzdro fotoapscu ochráni pred prezradením, vďaka infračervenému prisvetleniu bude foťák vedieť snímať aj v noci. Takže keď sa niekto priblíži k nej, fotobunka ho zaznamená a fotoaparát vo fotopasci zaznamená. Popoludní si donesiem do záhrady notebook, vyberiem z fotapasce pamäťovú kartu a zistím, kto je ten tajomný neznámy.

Také boli moje plány. A čo som s pomocou fotopasce zistil? Do záhrady nám chodí mačka. Neviem, či je susedova alebo odniekiaľ ďalej. Hrabe v nástieľke pod stromami, zrejme cíti pach koristi a hľadá ju tam. A pri tom rozhádže seno všade okolo. Neviem, či mám byť spokojný. Aspoň že to nie je nikto z ľudí, čo by nám chcel škodiť a nie je to nijaké väčšie divé zviera. Teraz už len zistiť, ako zabrániť mačke, aby nám v záhrade robila neporiadok.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.