Nové sedenie do záhrady

V každej záhrade, aj v tej okrasnej, aj v tej, kde pestujete ovocie a zeleninu, potrebujete svoje miesto pre odpočinok. Kde sa uchýlite, keď slnko páli a kde si oddýchnete po namáhavej činnosti. Takýto kút vám slúži pre občerstvenie aj pre posedenie s priateľmi. Čo je jeho nevyhnutnou súčasťou?

 

 

V zásade ho tvoria dva prvky. Tým prvým je konštrukcia, poskytujúca ochranu pred slnkom, prípadne dažďom a vetrom. A tým druhým je záhradné sedenie. Jedno bez druhého by nám neposkytovalo primeraný komfort ani oddych, ktorý občas potrebujeme v záhrade všetci. Ako sme to vyriešili v našej novej záhrade?

Hneď po kúpe pozemku sme záhradu dôkladne naplánovali. Hoci pôsobí prirodzene a samozrejme, pár ľudí si všimlo jej zonáciu. Oddychová zóna je stále v príprave, pretože prednosť dostali ovocné stromy a vyvýšené zeleninové záhony. Prvý rok sme ako zdroj tieňa používali košatú starú jabloň, tento rok sme si zaobstarali veľký záhradný slnečník. No stále sedíme v starších plastových kreslách a chýba nám poriadny stolík, kam by sme si položili jedlo, krčah s vodou alebo šálku kávy. Samozrejme, že toto provizórium sa skončí, preto hľadáme vhodný záhradný nábytok pre seba aj svoje návštevy v záhrade.

záhradné sedenie

Svoje miesto už má vyhradené budúca terasa so záhradným grilom na jednej strane a pergolou s kivi na druhej. Z dolnej časti záhrady bude blízko do domu aj pekný výhľad na zvyšok záhrady v kopci. Od grilu bude blízko k záhonom s paprikami a paradajkami. Jediné, čo nemáme ešte vybraté, je druh záhradného nábytku. Dnes už vieme, že štyri miesta na sedenie nám nestačia, keď máme v záhrade návštevu, potrebujem sedenie pre šesť ľudí. A samozrejme stolík pre pohostenie aj ku grilu.

Do úvahy prichádza ratanový záhradný nábytok, ale svoje čaro má aj klasický drevený. Tomu by som dal asi prednosť. Celú ponuku nájdete tu. Je naozaj z čoho vyberať. A pri prezeraní jednotlivých druhov som si všimol aj drevenú záhradnú lavičku. Tá by sa nám hodila hore k ovocným stromom. Bude z nej nádherný výhľad na celú záhradu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.