Drevené hračky pre deti

Ako malé dieťa som nemával veľa hračiek, ale najčastejšie som sa hrával s drevenými. V tom čase boli moderné výrobky z plastov, ale rýchlo som prišiel na to, že svojou trvácnosťou a zážitkom z hry nemajú na tie vyrobené z dreva. Okrem kociek na stavbu veží som mal aj drevené autíčka. Niektoré z obchodu a jedno mi vyrobil môj otec. Myslím, že ani dnešné deti mi nemusia závidieť.
 

Drevené hračky môžeme považovať za tradičné. Všade u nás dostupný materiál sa v minulosti využíval samozrejme aj na domácu výrobu hračiek pre deti. S postupným rozvojom priemyselnej výroby boli nahradené plastovými výrobkami, ale tak ako dospelí máme radi poctivý drevený nábytok pre jeho stálosť, robustnosť a príjemný pocit na dotyk, tak úplne rovnaké vlastnosti oceňujú deti pri drevených hračkách. Šikovný otec dokáže drevenú hračku pre svoje dieťa určite vyrobiť aj dnes sám, ale nemusí. Drevené hračky si nachádzajú cestu do predajní a objednať si ich môžete aj cez internet.

Hračky z dreva nezaostávajú za ostatnými ani v životnosti. Drevo je ošetrené buď olejmi na prírodnej báze alebo zdravotne nezávadnými lakmi, ktoré chránia nie iba materiál pred vlhkosťou alebo poškodením, ale aj hrajúce sa deti. Kresba dreva v mnohých prípadoch evokuje detskú fantáziu. Navyše drevené hračky sú ľahké a nerobia hluk pri používaní. Hoci sú vyrábané priemyselne, stále majú nádych jedinečnosti.

drevený koník

Ale nie iba kocky na stavanie domčekov, autíčka alebo vláčiky sa vyrábajú z dreva. Zaujímavou je aj hojdacia doska pre deti od troch rokov. Hojdanie sa posediačky, poležiačky či v stoji je nie len športom, ale aj oddychom či veselou zábavou vonku či v izbe. Deti dokážu sami prísť, na čo všetko sa táto všestranná hračka dá využiť a ako ju používať.

Z plastu sa dá rýchlo nasekať veľké množstvo ľúbivých zábaviek, ale hračka vyrobená z dreva má nie len štýl, ale aj dušu a je príjemná na dotyk aj ozdobou na poličke.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.