Elektrický ohradník

Ako malý chlapec som na prázdniny chodieval ku starkej na dedinu. Kone sa tam pásavali v drevenej ohrade, kravy stráži pastier a kozy sme pásavali my, malé deti. Všetci sme ale občas museli tie zvieratá naháňať, keď nám ušli. Či už susedovi kone z ohrady alebo kravy po lúkach alebo kozy po záhumienke. Detstvo je už preč a s ním aj romantika letných prázdnin na dedine. Zvieratá dnes stráži elektrický ohradník.


Poväčšinou sme zvyknutí, že elektrický ohradník stráži kravy na pastvinách. Okolo lúky sa nastavajú koly, na ne sa natiahne kábel a kdesi sa skryje škatuľa, ktorá vyrába elektrické impulzy do drôtov. Keď sa ich kravy dotknú, ucítia nepríjemný elektrický výboj a časom sa naučia reflexívne vyhýbať sa elektrickým drôtom a vlastne aj všetkým ostatným. Tým je zabezpečené, že neopustia vyhradenú pastvinu a elektrický ohradník nahradí pastiera a psa.

Lenže to nie je jediné využitie tohto skvelého vynálezu. Elektrický ohradník môžete využívať, aj keď nie ste práve vlastník veľkej plantáže a tisícového stáda hovädzieho dobytka. Dokonca nemusíte mať nijakú kravu či býka. Elektrický ohradník je využiteľný aj pri omnoho menších rozlohách poľnohospodárskej pôdy či pri menších zvieratách.

Elektrický ohradník je naozaj univerzálne zariadenie a má rôzne možnosti využitia. Ak ho kúpite u špecialistu na ohradníky v ČR – firmy Kamír & Co s.r.o., bez problémov ho nainštalujete v priestore pre každé domáce hospodárske zviera. Či už chováte ovce alebo pár kôz, elektrický ohradník vám uľahčí starostlivosť o ne. Nemusíte sa báť, že vám rozbúrajú plot či preskočia ohradu, elektrický ohradník ich spoľahlivo umravní.

Pritom nemusí byť len trvale inštalovaný. Dočasné umiestnenie pomôže využiť aj menej rozľahlé plochy pre pastvu a postupne zužitkovať všetky dostupné miesta.

Máte neposlušného psa a lozí po záhrade na miesta, kde ho neradi vidíte? Aj tu pomôže elektrický ohradník. Ochránite tak rastliny na záhonoch alebo stromy a nemusíte sa pri tom znervózňovať nad neposlušnosťou psa.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.