Mobilné ohrievače

Mobilné ohrievače

Chladné mesiace prelomu rokov dokážu potrápiť nie len záhradkárov a majiteľov skleníkov, ale aj stavebníkov. A nemusíte akurát stavať fabriku, aby vám zima a mráz dokázali urobiť škrt cez rozpočet. Keby sa tak dalo urobiť na pár dní leto na vašej stavbe… Dá. Neveríte?


V skleníku stačí jedno rozbité sklo pri nepozornej hre vašich ratolestí vonku na dvore a prezimovanie vzácnych a ochraňovaných rastlín je ohrozené nemilosrdným mrazom. Kým dáte poškodené miesto opraviť, môže prejsť aj pár dní a len prehodená deka cez rozbité okno nemusí stačiť. V malom skleníčku s pár rastlinkami vám pomôže možno aj silnejšia žiarovka rozsvietená celý deň udržať prijateľnú teplotu, čo ak ale ste majiteľom veľkého skleníka a je ohrozená celá úroda?

Pomôžu mobilné ohrievače, ktoré udržia požadovanú teplotu aj za pomoci pripojiteľného termostatu. Stačí priviesť napájanie 220V a zdroj energie – tlakovú fľašu s propán-butánom a je všetko zachránené. Ľahké prenosné alebo pojazdné plynové ohrievače sú dostupné o výkone 12, 30, 50 alebo 60 kW.

Naftové ohrievače oceníte pri vykurovaní stavieb alebo priemyselných hál. Si predstavte, že ste na stavbe rodinného domu práve dokončili vnútorné omietky a vonku udreli mrazy. Kto by si nechal zničiť novostavbu?

Zakúria vám naftové ohrievače. Ak máte stavbu zatiaľ bez okien, bez obáv môžete použiť mobilné naftové ohrievače s priamym spaľovaním, pretože sa objekt vyvetrá cez otvory v stavbe. Ak už ale je stavba uzatvorená, lepšie sú mobilné ohrievače s nepriamym spaľovaním, kde spaliny musíte vyviesť von pomocou komína.

Robustná konštrukcia zabezpečí dlhú životnosť, aby vám mobilné ohrievače vydržali aj na nasledovné chladné obdobia. Mobilné ohrievače s nepriamym spaľovaním môžete v letných horúčavách využiť aj ako ventilačné jednotky s vysokým výkonom.

Nie len vykurovanie uzavretých priestorov riešia mobilné ohrievače. Rozmrazovanie stavebného materiálu, zamrznutých vozidiel, rozohrievanie zmrznutých potrubí a mnohé iné úlohy, kde potrebujete naraz veľa tepelného výkonu. Na to všetko slúžia naftové ohrievače a plynové ohrievače Remko. A pokiaľ pre ne nemáte dlhodobé a stále využitie, niektoré typy si môžete jednoducho prenajať.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.