Komfort v byte vďaka žalúziám

žaluzie

Nádherné slnečné počasie vylákalo na prechádzku určite nielen mňa. Ak máte to šťastie, že bývate niekde pri lese, verím, že ste neodolali jeho prvému jarnému prebudeniu. A tí, ktorí bývajú v meste ako ja, možno si na prechádzke všimli aj čosi iné ako len chodník a pri ňom hory odpadkov. Pri pohľade o kúsok vyššie možno viacerým padli do oka nápadné farby vynovených balkónov. Venkovní žaluzie vypadajú nádherne. A nielen to.


Pi návrate z prechádzky som sa zahľadela na náš smutný balkón. Malá zmena by mu určite neuškodila. Ale zmena nakoniec nie je to jediné, čo by sme získali.

Kupujeme byt. Hurá!

Keď si kupujete byt, beriete do úvahy viaceré faktory. Veľkosť bytu, jeho polohu, poschodie, čistotu vchodu. A samozrejme jeho cenu. Ak vám všetky dôležité parametre vyhovujú, naviac byt kupujete v lete, ani vám na um nezíde premýšľať nad tým, z ktorej strany sú okná a kam smerujú. A už vôbec neriešite, ako práve poloha okien bude vplývať na teplo či nebodaj svetlo v byte. Keď sa však nasťahujete a príde prvá zima, začnete to vnímať inak. A potom? Začnete hľadať riešenie.

V zime zima, v lete teplo…

Okná na našom byte sú z dvoch strán. Zo severu a z juhu. Hoci máme celú bytovku riadne zateplenú, teplota v miestnostiach podlieha ročnému obdobiu. S využitím žaluzie venkovní sa dá výrazne tento vplyv počasia regulovať. Zo severnej strany sa z lúčov slnka tešíme len v lete. Aj to iba pri jeho západe. Má to svoje výhody. Aspoň sa steny toľko neprehrievajú. Ale keď sú vonku také ukrutné horúčavy ako posledné roky, zatiahnutie žalúzie by zabránili nielen prehriatiu, ale aj zvedavým pohľadom susedov. A nemusíte sa báť, předokenní žaluzie ceník vás nepríjemne neprekvapí. Najnovšie typy žalúzií sú tak vymakané, že o denné svetlo neprídete ani vtedy, keď sú naplno zatiahnuté. Čiže slnko máte, teplo nie.

V zime je situácia iná. Ak chcete mať teplo, treba si prikúriť. Lenže to stojí peniažky. Preto je výhodné v rámci šetrenia namontovať predokenné žalúzie. Ak si vyberiete žalúzie v nejakej vašej obľúbenej farbe, za jedno ušetríte a za druhé budete mať pred očami najskôr tú farbu a až potom uvidíte to, čo ja práve teraz. Šedivý trávnik po zmiznutom snehu. Ani neviem, čo by som za to dala. Vidieť odrazu na našom severnom okne trebárs fialové žalúzie. To by bolo radosti. Pritom venkovní žaluzie cena sú viac než prijateľné.

Ďalšie dve okná nám smerujú na juh. Cez zimu je to celkom fajn. Zvlášť ak trochu zasvieti slnko. No toho si v zime veľmi neužijeme. A tak sa ani s jeho teplom nedá nejako zvlášť počítať. Skôr naopak. Samotné okno odčerpáva teplo z horúceho radiátora. Sem by sa predokenné žalúzie úžasne hodili. Slniečka by nám neubudlo, no tepla by ostalo v izbe viac. A venkovní žaluzie ceník je výhodný, úspora tepla by ich zaplatila.

Pod oknom cestička…

Poloha bytu sa môže zdať ideálna, pokiaľ v blízkosti nevedie cesta. Aj keď v zime nám to až tak nevadí. Okrem toho prachu, samozrejme. Ale cez zatvorené okná toho až tak veľa nepočuť. Čo však robiť v lete, keď by si človek aspoň v noci rád vyvetral? Ak bývate blízko hlavnej cesty, nemáte veľakrát šancu počuť ani televízor, ba ani vlastné slovo. Předokenní žaluzie cenabez útoku na bankový účet riešia elegantne aj tento problém. Zníženie hluku je tak výrazné, že po čase aj zabudnete, že vám pod oknami jazdia autá.

Ak si teda chcete dokonale užiť komfort vo vašom vysnívanom byte, vyšperkujte si ho vonkajšími žalúziami. Okrem získaného pohodlia a pekného výhľadu ešte aj ušetríte.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.