Kokosový olej pre zdravie a krásu

Snáď každá príručka pre zdravé stravovanie odporúča znížiť spotrebu tukov. A keby len to. Treba vraj zabudnúť na vysmážanie, fritovanie či dokonca aj na jednoduché opekanie. No ale akú chuť potom bude mať vaše jedlo? Veď každý kuchár vám dosvedčí, že chuť dobrého jedla robí najmä tuk. Tak ako to teda skĺbiť? Aký tuk požiť? Je koksový olej riešením?


Hoci prípravu jedla na veľkom množstve tuku odsudzuje takmer každý lekár či výživový poradca, ak sa pozriete do jedálnych lístkov reštaurácií, zistíte zaujímavú skutočnosť. Hranolky, vysmážaný syr či klasický rezeň v trojobale sú najobľúbenejšími jedlami. Čo na tom, že sú často pripravené na prepálenom oleji plnom škodlivých látok, ktoré nám vôbec neprospievajú. Jednoducho chuť a vôňa je taká lákavá, že málokto odolá.

No ak sa chcete riadiť doporučeniami odborníkov, neznamená to ešte, že sa musíte vzdať svojich obľúbených jedál. Hlavne vo vašej domácej kuchyni. Ak na ich prípravu použijete prírodný kokosový olej, smažené jedlá si môžete dopriať bez akýchkoľvek výčitiek svedomia.

Kokosový olej je totiž taký malý zázrak. Napriek tomu, že sa môže používať všade tam, kde klasický jedlý olej, nepodlieha chemickým zmenám ani pri vyššej teplote. Keďže neobsahuje škodlivé trans-mastné kyseliny mastné kyseliny typické pre bežne používané oleje, nielen, že nášmu telu neškodí, práve naopak. Kokosový olej na nás pôsobí pozitívne. A to zvonka aj zvnútra.

A nemusíte mať strach kokosový olej použiť na smaženie aj viackrát. Stačí ho prefiltrovať a funguje ďalej. Báť sa už nemusíte ani vysokého cholesterolu. Kokosový olej vám zníži hladinu zlého a zároveň zvýši hladinu dobrého cholesterolu. A to je na olej úctyhodné. Však? A ešte k tomu kokosový olej zabraňuje predčasnému starnutiu. Tak táto správa určite poteší každého.

Koksový olej nemusíte používať len na smaženie či pečenie. Môžete si ho len jednoducho natrieť na chlieb namiesto masla. A ak sa vám zapáči, nič vám nebráni v tom, použiť ho ako skvelý prostriedok na skrášlenie pleti alebo vlasov. Kokosový olej je tuk podobný tuku v ľudskej pokožke, preto sa veľmi dobre vstrebáva a pôsobí blahodarne aj v hlbších vrstvách pokožky.

Vďaka kokosovému oleju môžeme byť nielen krásne, ale aj zdravé.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.