Prírodnou kozmetikou ku zdraviu a kráse

rakytník

Nepoznám snáď žiadnu ženu, ktorá by aspoň raz v živote neriešila problémy s pleťou. Pritom krásna a zdravá pleť by mohla byť dnes úplnou samozrejmosťou. Veď máme k dispozícii toľko všelijakých kozmetických prípravkov rôznych značiek. Každá sľubuje unikátne zloženie aj unikátne pôsobenie, no možno práve v tom je problém. Väčšina týchto „zázračných“, úžasne voňavých a na niekoľko rokov stabilizovaných krémov totiž obsahuje obrovské množstvo rôznych umelo vyrobených ingrediencií. Preto sa alergické reakcie na kozmetické prostriedky objavujú čím ďalej, tým viac. Ak sa tento problém týka aj vás, možno ho vyrieši prírodná kozmetika.


Problémy s pleťou nemajú len mladiství či ženy v zrelom veku. Napodiv sa s nimi pasujú už novorodenci. Mamičky v dobrej viere začínajú s používaním rôznej kozmetiky už od narodenia bábätka. Neuvedomujúc si, že tým drobcom to môže uškodiť. Až keď sa objaví začervenanie či ekzém, začínajú situáciu riešiť. Tie uvedomelejšie výberom prírodnej kozmetiky. Veď prírodná kozmetika je to najlepšie, čo môžete sebe aj svojmu dieťaťu dopriať. Tých niekoľko ingrediencií, zväčša ešte aj v biokvalite, k tomu žiadne konzervanty, to pokožku určite nepodráždi. Práve naopak. Upokojí ju a zvláčni. Mamičky si tak môžu už po niekoľkodňovom používaní prírodnej kozmetiky oddýchnuť nielen od nepekných vyrážok, ale často aj od plaču svojich nespokojných detičiek.

Sila ukrytá v púčikoch

púčik
púčik
V záhrade by mi nikdy nenapadlo, odtrhnúť púčik skôr,ako sa z neho vyvinie krásny kvet. A už vôbec nie púčik viniča, arónie alebo čučoriedky. Pripadalo by mi to skoro ako rúhanie. Veď samotný púčik predstavuje pre záhradkára záruku bohatej úrody. Ibaže púčiky rastlín skrývajú v sebe omnoho viac. Okrem kompletnej genetickej informácie je to aj ohromná liečivá sila a schopnosť rásť. A práve tieto vlastnosti púčikov využíva gemmoterapia. Gemmoterapia je teda prírodná liečba, umožňujúca naplno využiť liečebný potenciál celých rastlín.

Tak napríklad baza čierna. Jej kvety sa využívajú ako výborný prostriedok pri predchádzaní a liečbe prechladnutia či chrípky. Ale jej púčiky ako gemmoterapia spevňujú cievne steny, zlepšujú stav kožných ochorení, či pomáhajú zbaviť sa nepríjemného telesného pachu. Alebo taká čučoriedka. Vedeli ste, že tinktúra získaná z jej púčikov vám môže výrazne zlepšiť zrak? A to by jeden povedal, že čučoriedky sú dobré tak akurát na chutný džem. No vďaka gemmoterapii nám čučoriedky vydajú ešte viac svojich pokladov.

Starý ako Matuzalem

staroba v pohode
staroba v pohode
Poznáte toto slovné spojenie? Ja veľmi dobre. Pripomína mi detstvo a starú mamu. Až na to, že v jej podaní bol výrazom matuzalem označovaný naozaj starý, a hlavne, veľmi zle vyzerajúci človek. Dnes sa pod slovom Matuzalem skrýva ozajstný zázrak. Patentovaná „molekula života“. Vďaka vysokému obsahu prírodných flavonoidov dodá vášmu telu potrebnú energiu, aby ste sa nielen dožili vysokého veku, ale aby ste si každý deň užívali v plnom zdraví a kráse.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.