Vynález na žehliacu dosku

žehlenie

Žehlíte často? Aj pánske košele? A koľkokrát sa vám stalo, že sa vám pri ich žehlení žehliaca doska doslova vyzliekla z poťahu? To je radosť, čo? A teraz odložiť košeľu, napraviť poťah a znova pokračovať v žehlení. Tak toto sa mi stávalo pravidelne. Našťastie je to už minulosť. Pomohol mi jednoduchý vynález z domácich „zdrojov“.


Dlho som žehlila košele svojim osvedčeným spôsobom. Najprv golier, potom rukávy. Nasledovali oba predné diely. A nakoniec som sa dostala na zadný chrbtový diel. Ak bola košeľa z materiálu, ktorý sa príliš rýchlo nekrčil, zvládla som celý postup bez väčších problémov. No košele z bavlny sa nežehlia až tak jednoducho. Občas sa mi stalo, že kým som sa dostala k žehlenie chrbtovej časti, pokrčila som si predný diel. A niekedy aj obidva.

Inšpirujúce video

košele Takto som sa trápila so žehlením donedávna. Až som raz natrafila na zaujímavé video. Chlap si v ňom žehlil košeľu. Išlo mu to tak šikovne, že som sa aj trochu zahanbila. Ja, žena so skúsenosťami, si neviem poradiť so žehlením košele a taký mladý chalan to zvláda „ľavou zadnou“. No keď som uvidela jeho jednoduchý postup, nedalo mi a hneď som sa rozhodla, že ho vyskúšam.

Dovtedy som žehlila košeľu tak, akoby človek, ktorý ju má na sebe, stál rovno predo mnou. No na videu to bolo inak. A tak som to skúsila aj ja.

Žehlenie goliera a rukávov sa vlastne nelíšilo. Len potom nasledovala malá zmena. Košeľu bolo treba otočiť. Akoby ten, kto ju má oblečenú, ležal predo mnou a ja som stála pri jeho boku. Ako prvé som začala žehliť plecia. Využila som pri tom zúženú časť žehliacej dosky. Ale pri posúvaní košele sa mi začal posúvať aj poťah na doske. Dokonca sami stalo, že som si to nevšimla a zažehlila takto pokrčený poťah spolu s košeľou. No a na košeli to bolo hneď vidieť.

Nahnevalo ma to, lebo nový spôsob žehlenia sa mi celkom pozdával. Ibaže, ako udržím poťah na svojom mieste? Doparoma, musím niečo vymyslieť! A tak som začala intenzívne premýšľať. Až som prišla na malý zlepšovák.

Spony na traky a kúsok gumy

sponka na žehliacu dosku
sponka na žehliacu dosku

V šuplíku so šijacími potrebami som objavila spony na traky. Boli ešte z čias, keď som ako mladá mamička šila pre svoje deti. A guma do nohavíc sa u mňa tiež vždy nájde. Kúsok som z nej odstrihla. Potom som na obidva konce prišila spony na traky a účinná pomôcka bola na svete. Pomocou nej som jednoducho zospodu žehliacej dosky upevnila látkový poťah.

sponka na žehliacej doske
sponka na žehliacej doske

Odvtedy nemám s „pohyblivým“ poťahom žiadne starosti. Drží pevne na svojom mieste a ja môžem pohodlne žehliť nielen košele, ale aj obliečky na periny či dlhé nohavice.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.