Léto s Italem

Písala som už, že na STV bežia každý pracovný deň reprízy môjho obľúbeného programu o varení „S Italem v kuchyni“. Kto má chuť ísť s Italom na dovolenku, len tak prstom na ovládači, má možnosť. Každý utorok dáva česká Prima nové prázdninové diely tohto programu pod názvom „Léto s Italem“.


Emanuele cestuje do svojho rodiska, do Talianska. Po ceste si robí prestávky na zaujímavých miestach. Niekedy len tak v prírode, inokedy u svojich priateľov. Uvidíte nielen krásne výhľady na okolitú prírodu, ale aj výrobu syra či domácich cestovín. V dodávke si so sebou vozí malý gril aj plynový šporák. K tomu zopár hrncov, panvica, no a samozrejme základné suroviny. Je radosť sa pozerať, ako z úplne jednoduchých vecí, vonku v prírode, dokáže vykúzliť zaujímavé jedlo. Už na pohľad to vyzerá skvelo. A určite aj chutí.

mediterrean food

Celou cestou rozpráva. Kadiaľ prechádza, čo je kde zaujímavé. Ako sa kde žije. Aké sú miestne zvyky.

Ak sa chcete dozvedieť viac, nielen o talianskej kuchyni, ale aj o samotnom Taliansku, stačí si v utorok večer naladiť Primu.

Tak hurá do Talianska! A šťastnú cestu!

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.