Aj sedenie môže byť zdravé

Ste nútení v zamestnaní sedieť celý deň? Potom iste poznáte ten pocit, ako ste popoludní zo všetkého unavení. Hoci to znie paradoxne, je to skutočnosť. Človek nie je stavaný na dlhé vysedávanie a nášmu telu to vôbec neprospieva, skôr škodí. Po posadení sa totiž takmer okamžite ustáva činnosť svalov chrbta, ale ich uvoľnenie spôsobuje statický tlak na platničky chrbtice a dostavujú sa bolesti nôh. Jednak od nedostatočného prekrvenia, signalizuje to aj tlak platničiek na nervové dráhy. A navyše zastavenie práce svalov spôsobuje zníženie energetického výdaja nášho tela.

Dlhodobým výsledkom je obezita. Existuje ale pomôcka, ktorá urobí sedenie zdravším. Princíp sedenia, pri ktorom sa využívajú dynamické podložky, je veľmi jednoduchý. Opätovne zapojiť do práce chrbtové svalstvo. Žiadnymi pochybnými drôtikmi. Jednoducho si na stoličku dáme podložku, ktorá nie je úplne pevná a pri sedení na nej musíme podvedome vyrovnávať miernu nestabilitu. Telo tak sedí, našu váhu neprenášajú nohy, ale v oblasti panvy a bedrovej chrbtice neustále udržiavame rovnováhu. Tým, že sú svaly v okolí chrbtice stále napnuté, spevňujeme svoju postavu, nedovoľujeme stavcom tlačiť na platničky a získavame hneď niekoľko výhod. Takéto zdravé sedenie podporuje vzpriamené držanie chrbta, preventívne chráni pred poškodením bedrových platničiek a samozrejme spaľovanie kalórií počas sedenia má priaznivý vplyv aj na tvar našej postavy. Podložky na stoličky Dynasit sa po nafúknutí vzduchom a hodia sa na akúkoľvek stoličku, či už kuchynskú alebo kancelársku, polohovateľnú, s operadlom či bez. Sú konštruované tak, aby bránili poteniu sa sedacích partií a dostupné sú na webe dynasit.sk v rôznych farebných prevedeniach. Vrátane možnosti navrhnúť si vlastný dizajn.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.