Akumulátorové vyžínače

kosačka na baterku

Takmer neexistuje záhrada bez trávnika. Teda s výnimkou tých zámkovodlažobných a takzvaných provensálskych, do posledného miestečka beznádejne vysypaných štrkom. My všetci ostatní nejakú trávu v záhrade máme a musíme ju kosiť. Poniektorí pre zajace, poniektorí na mulč alebo do kompostu, občas sa nájde jedinec, ktorý trávu vyhodí. Ale všetci ju musíme najskôr pokosiť. Kedy sa do záhrady oplatí kúpiť akumulátorový vyžínač?


Kosenie motorovým vyžínačom predstavuje záťaž na telo, šesť-sedem kíl na pleciach cez popruh a vibrácie do rúk od motora, nehovoriac o hluku. Výkon podľa veľkosti motora. Pre niekoho je motorový vyžínač ideálna voľba, niekto môže mať problémy so štartovaním lankom. Hoci nové kosačky vždy štartujú dobre, aj tak to namykávanie štartovacieho lanka vadí každému, kto už nemá v úplnom poriadku chrbticu. A práve tejto námahe aj vibráciám sa dá vyhnúť, keď použijete akumulátorový vyžínač.

akuvyžínač

Naša prvá skúsenosť má už niekoľko rokov. V malej záhradke slúžila verne, pokračovala aj v novej záhrade, kde dobre dopĺňala silný krovinorez a stredný motorový vyžínač. Keď už práca s ňou nebola taká zábavná, neváhali sme ju nahradiť ďalším akumulátorovým vyžínačom.

Aj nová kosačka dobre kosí

Olinka ho rada využíva na kosenie okolo skalky, kvetov alebo drobných rastlín, kde by som ja krovinorezom narobil viac škody, ako úžitku. Nabiť akumulátor síce trvá dlhšie, ako doliať benzín, na druhej strane jemnosť a citlivosť malého vyžínača vyvažuje túto vlastnosť.

Ak potrebujete udržiavať trávu okolo kvetinových záhonov a skaliek, pouvažujte nad akumulátorovým vyžínačom. Iste mu patrí miesto vo výbave vašej záhrady. Je ľahký, okamžite k použitiu, netreba ho zdĺhavo a namáhavo štartovať, nehučí za ušami, netrasie s rukami a susedom nebude vadiť ani keď si zmyslíte upraviť svoju skalku aj v nedeľu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.