web analytics
apr 152018
 

Každá záhrada je životne závislá od vody. Kvalita pôdy rozhoduje o tom, ktoré rastliny môžete pestovať, ale dostatok vody je rozhodujúci, či sa nejakej úrody dočkáte. Čosi o tom viem z čias, keď sme sa s rodičmi starali o záhradu za mestom, závislí len od zachytenej dažďovej vody. To je už našťastie minulosť, vlastná studňa je veľkou výhodou. Na polievanie zeleniny je potrebné vodu nechať odstáť a trochu zohriať. Na to slúži nádrž, ktorá je po zime už opäť v prevádzke. Stačilo jedno popoludnie po práci a sme pripravení na novú sezónu pestovania paprík a paradajok v našej záhrade.

Pred zimou som samozrejme vodu z plastovej nádrže vypustil, aby sa nepoškodila rozpínajúcim sa ľadom. Tiež som zbalil všetky hadice. Teraz som musel všetko urobiť v opačnom poradí. Najprv som ale skontroloval samotné elektrické ponorné čerpadlo a trojmetrovú hadicu, ktorá je k nemu napevno. Potom som opäť položil k plotu tridsať metrov záhradnej hadice o priemere 19 mm medzi studňu a plastovú nádrž pri záhonoch a nasledovala skúška, či niekde nepreteká alebo nekvapká na spojkách.

Vyčistená nádrž je pripravená na novú sezónu

Vodu zo studne sme neťahali od jesene. Prišlo mi rozumné ju kompletne vytiahnuť a pri tom vyčistiť aj plastovú nádrž od zvyškov rias z minulého roka. Prázdna nádrž cez zimu dobre vymrzla, tak som ju zvnútra vypláchol prúdom vody. Čistú nádrž som nakoniec naplnil vodou zo studne. Zeleninu zatiaľ nemáme vysadenú, ale v tomto období sme sadili nejaké ovocné kríky a kvety a dosť vody spotrebujem aj na zavlaženia práve zasadeného vŕbového plota.

Okrem tejto veľkej nádrže máme asi 20 m od nej ďalšiu zásobu vody v plastovom 120 litrovom sude v blízkosti ďalšieho záhona. Preto je od nádrže položená ďalšia pol colová hadica a pri čerpaní vody stačí prepojiť prívodnú hadicu rýchlospojkou buď na vstup do nádrže alebo do hadice k súdku.

Keď začne horúce leto, my budem pripravení na zavlažovanie všetkých pestovaných rastlín.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 350 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

 Publikoval 15. apríla 2018  Tagged with:

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.