Domáca pekáreň – šikovný pomocník

Chceli by ste mať ráno na stole čerstvý chlebík, no obchod je príliš ďaleko? Alebo sa vám chlieb jednoducho minul, je víkend a vy ho nemáte kde kúpiť? A možno kvôli zdravotným problémom nemôžete jesť klasický chlieb. Pre všetky takéto prípady sa oplatí mať doma šikovného pomocníka. Domácu pekáreň.


Vďaka nej si upečiete čerstvý chlieb práve vtedy a práve taký, aký vám bude vyhovovať. Ak sa rozhodnete pre menší, môžete mať trebárs aj pol kilový. Čakáte návštevu a potrebujete väčší? Žiadny problém. Veľkosť nádoby na pečenie umožňuje upiecť aj kilový či vážiaci dokonca kilo a pol.

domáca pekáreň chleba Základom je výber a naváženie surovín. Použiť môžete klasickú múku z obilnín alebo aj bezlepkovú zmes. Dodržať správny pomer medzi tekutými a tuhými zložkami vám pomôže priložený návod. Doporučujem držať sa ho. Aspoň zo začiatku. Ak ste už jednotlivé suroviny navážili, môžete ich postupne vložiť do nádoby a spustiť program. O dokonalé vymiesenie cesta sa postarajú miesiace háky na dne nádoby. V pekárňach s nižšou kapacitou býva jeden. No najčastejšie sú dva. Ak ich nechcete vyberať z hotového upečeného chleba, stačí, ak ich z cesta vyberiete po poslednom miesení.

Celý proces pečenia trvá zhruba tri hodiny. Môžete ho sledovať cez okienko na vrchu pekárne alebo po otvorení vrchných dvierok. Pritom si odsledujete aj konzistenciu cesta. Ak je príliš tuhé, pridáte tekutinu, no a ak je príliš riedke, pridáte múku.

Po upečení chlebík jednoducho vyklopíte vďaka teflónovému povrchu nádoby na pečenie. Zároveň ju aj ľahko umyjete. Môžete na to využiť aj umývačku riadu.

Ďalšou možnosťou, ako využiť domácu pekáreň, je samotné miesenie cesta. Pri minimálnej námahe získate dokonale spracovanú hmotu. Ľahkú a nadýchanú. Z nej potom môžete ručne tvoriť rôzne rožteky, buchtičky alebo vianočku.

Nákup domácej pekárne je investícia, ktorá sa rozhodne oplatí. Nemusíte ani nikam chodiť. Stačí sa pozrieť po internete. Výber je široký. A práve nákup cez e-shop má úžasné výhody. V pokoji svojej obývačky si preštudujete všetky potrebné informácie a vyberiete tú správnu pekáreň práve pre vás. Zadáte objednávku a do troch dní môžete veselo vypekať. Ani o záruku sa báť nemusíte. Platí rovnako, ako v kamennom obchode.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.