Máte chuť si zašportovať s priateľmi?

S prebiehajúcou jeseňou je čím ďalej menej dôvodov zájsť si do záhrady. Úroda je väčšinou pozbieraná, záhrada pripravená na nadchádzajúcu zimu. Hoci je už skôr tma, zrazu má aktívny človek viacej času. Ale ani záhrada ani bicykel nie je to, čo by ma teraz lákalo. Ale ani televízor nie je mojím favoritom a stále len čítať časopisy, na ktoré som v lete nemal čas, ma nebaví. Ako dodať telu viacej pohybu?

Pohľad z okna mi padol na staré sídliskové ihrisko. Detské preliezky nedávno dostali nový náter, v bytovkách okolo je spústa mladých mamičiek. Ale u ihriska ostala len betónová plocha. Ako keby mladí oteckovia v týchto domoch nebývali. Pamätám si, keď na oboch stranách stáli drevené červeno-bielo natreté bránky. Ba aj siete na nich boli natiahnuté. No dnes po nich nie je ani stopy. Rovnako, ako po mojich starých kopačkách. No futbalovú loptu tu stále mám. Len nájsť partiu, s ktorou si spolu zahráme.

Tak som jeden pekný deň, kedy na chvíľu vyšlo slniečko, zobral svoju starú loptu a vybehol na ihrisko. Namiesto kopačiek botasky, pod teplákovou súpravou moje funkčné oblečenie, ktoré používam na bicykel ale aj do záhrady. Bráni prechladnutiu spoteného chrbáta. Ako som predpokladal, netrvalo dlho a objavili sa ďalší mladí muži s chuťou kopnúť si do lopty a prebehnúť sa na čerstvom vzduchu. Onedlho sme boli na pľaci dva týmy a naháňali loptu.

Často aj mimo ihriska. V zápale boja sme si neuvedomili, že naše „brány“ vyznačené len batohmi, nemajú siete. A po vydarenom kope a nevydarenom pokuse brankára lopta letela… no ďaleko. Chcelo by to skutočné futbalové bránky so sieťou, aby sme sa nenabehali zbytočne a náhodou netrafili niečo, čo nechceme.

hadzanarska-branka-3x2-m

V pauze medzi polčasmi vytiahol jeden z nás tablet a našiel na nete prenosné futbalové a hádzanárske bránky, ako stvorené pre naše sídliskové zápasy. Uložíme ich v starej práčovni, ktorá je aj tak v paneláku nevyužívaná a vyberieme ich vždy, keď budeme mať chuť si zahrať. A po skončení zápasu ich zase schováme, takže sa im nič nestane. Takto znovu sprevádzkujeme staré sídliskové ihrisko, lepšie spoznáme ľudí zo susedných bytoviek a aj počas jesene či zimy si zahráme futbal. Hru, ktorá utuží nie len telo, ale aj priateľstvo.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.