Máte už nový kalendár?

kalendár

Je tu čas, kedy pri pohľade na svoj obľúbený Lunárny kalendár v kuchyni začínam uvažovať, aký kalendár si kúpim na budúci rok. Je totiž hneď pri kuchynskej linke, pod váhou na suroviny, aby sa vždy dalo pozrieť, čo je aktuálne v domácnosti alebo záhrade.


Medzi gazdinkami je azda najobľúbenejší kalendár s receptami chutných jedál, predsa len ak varíte každý deň, dobrá inšpirácia sa hodí a kalendár oproti počítaču má velikánsku výhodu. Nie len, že ho nemusíte zapínať a čakať, kým naštartuje, ale funguje aj bez elektriny. Je to také ekologické zariadenie 😉

Navyše ho môžete použiť aj ako zápisník dôležitých informácií a telefónnych čísiel, na údržbára, elektrikára alebo zubára. Prehľad štátnych sviatkov, a teda voľných dní, tiež nie je na zahodenie. A pre tých, čo majú „krátku pamäť“, je ideálny na pripomenutie menín ľudí, ktorých máte radi a na ktorých by ste nemali zabúdať. A ak si do neho zo starého kalendára prepíšete aj dátumy narodenín a výročí, máte všetky dôležité termíny na jednom mieste.

Stolný kalendár má ale jednu nevýhodu. Ak máte stôl preplnený, ľahko ho zhodíte na zem. Pre takýchto zaneprázdnených ľudí je vhodnejší nástenný kalendár. Ak zvolíte veľkoformátový s farebnými fotografiami, každý mesiac môžete striedať náladu pohľadom na nádherné prírodné scenérie zo Slovenska alebo sveta, no ak ste priaznivcom kynológie, každý mesiac sa vás môže usmievať havo iného plemena. A som presvedčený, že nájdete kalendár aj vášho obľúbeného zvieraťa.

No nosiť so sebou stolný kalendár, aby ste mali po ruke všetky dôležité telefóny alebo termíny je nepraktické, preto iste oceníte vreckové kalendáre vo forme notesa alebo v koži viazanej knihy, ak sa pohybujete v podobnej spoločnosti. Navyše možnosť kedykoľvek si urobiť dôležitú poznámku a inokedy mať pri sebe všetky zápisky tiež nie je na zahodenie.

Ozaj, vedeli ste, že na všetky kalendáre si môžete dať urobiť potlač s logom a adresou svojej firmy?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.