Na ples v nových šatách

Po roku zase je tu čas tanečných večerov a nocí a najmä nežnejšie polovičky tanečných párov opäť s roztvorenými dverami šatníkov riešia, čo na seba. Po roku strávenom s našou stránkou, dodržiavajúc naše rady, si žiadne zo svojich starých šiat obliecť nemôžu. Sú im totiž veľké. Dovolím si tvrdiť, že možno aj uvítajú túto skutočnosť, aspoň nemusia vysvetľovať manželom, že tieto plesové šaty už na sebe mali a preto si ich nemôžu na seba obliecť zase.

My muži toto ani neriešime. Pokiaľ je nám náš oblek dobrý, kľudne si ho zoberieme na niekoľko plesov a zábav za sebou. Donútiť vymeniť ho za nový nás presvedčí tiež asi len zmena hmotnosti nášho tela, podľa toho poznáme, ako náš naše polovičky milujú a ako si nás vykrmujú 😉 Žiaľ, v strednom a vyššom veku už len priberáme, takže nehrozí, že by sme si mohli niekedy znova obliecť oblek z minulých rokov, z ktorého sme nedávno „vyrástli“.

Vyššia hmotnosť ako zdravotný problém sa uprostred plesovej sezóny stáva problémom aj estetickým a mnohé dámy po bohatých stoloch Vianočných a Silvestrovských osláv donúti vyzliecť krátke plesové šaty a nahradiť ich niečim, čo dokáže skryť nejaké to deko navyše. Intenzívne cvičenie nedokáže za pár dní upraviť postavu tak, aby s ňou väčšina žien bola spokojná a tu sa opäť ukazuje, že dlhodobá správna životospráva má aj dlhodobý pozitívny efekt. Tak ako sa dá upraviť postava do plaviek na leto, ide to aj do plesových šiat, len je na to potrebné myslieť oveľa skôr a prispôsobiť svoje zvyklosti a nebáť sa pohybu. Aj zimné prechádzky dokážu byť romanticky čarovné, skúste presvedčiť svojich manželov aspoň v nedeľu popoludní.

Krátke plesové šaty môžu byť výsadou tých žien, ktoré sa neboja svojej rodine pripravovať a servírovať jedlá podporujúce racionálnu výživu a plesová sezóna je možnosťou, ako nechať vyniknúť svoju postavu ako dôkaz, že zdravo stravovať sa oplatí. Nejeden muž sa rád pochváli svojou skvelou manželkou a rád je pomôže kúpiť nové plesové šaty.

saty

Aby ste bola na takúto ponuku pripravená, je dobre mať nejakú inšpiráciu. Okrem časopisov a dámskych magazínov sa ponúka internet, konkrétne stránka http://mojeoblecenie.sk/veci/plesove-saty/, ktorá je jednoduchým vyhľadávačom predajní a eshopov s oblečením, ktoré majú v ponuke tiež plesové šaty. Ušetríte čas pri prezeraní množstva stránok, pôjdete prakticky na istotu.

Aj pre šikovné krajčírky táto stránka prináša veľa možností. Ako inšpiráciu na svoj vlastný návrh či výtvor. Môžete si ušiť nové plesové šaty alebo modely využiť na prešitie toho, čo máte doma. Staré dlhé plesové šaty sa tak môžu razom zmeniť na elegantné krátke plesové šaty a máte záruku, že žiadna iná žena na plese nebude mať na sebe rovnaký model.

Večery plné tanca sú tu. Avšak aj na plese by ste si mali dávať pozor, aby sa vaša starostlivo pestovaná postava počas plesovej sezóny nezmenila. Pohybu síce počas týchto večerov budete mať dosť, ale aj tak si dávajte pozor, čo zjete. Aby ste problém šiat nemusela po plesovej sezóne opäť riešiť. Aj keď teraz už viete, kde nájsť inšpiráciu 😉

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.