Blahodarné účinky rakytníkového oleja

Dnešný uponáhľaný svet má na náš organizmus nepriaznivé pôsobenie, čo je zrejme viditeľné aj na vašej pleti, vlasoch či nechtoch. Ochráňte ich pred stresom a doprajte im liečivú kúru s obsahom vitamínov a prírodných látok. Na ňu je priam určený prírodný rakytníkový olej. Dozveďte sa spolu s nami, aké sú jeho priaznivé efekty, ktoré aj vám dodajú bohatú dávku látok podmieňujúcich krásnu a zdravú pokožku.


Rakytník – jeden z najlepších zdrojov vitamínu C

Azda najpotrebnejším vitamínom pre naše telo je vitamín C. Ten je významným antioxidantom a stimulátorom imunitného systému. Je však nutný aj pre našu kožu, ktorú ochraňuje pred pôsobením voľných radikálov, a tým aj nadmernému oxidačnému stresu kožných buniek. Jedna bobuľa rakytníka rešetliakového obsahuje také množstvo vitamínu C, ktoré je rovné približne jeho dennej dávke pre priemerný ľudský organizmus. Spolu s ním sa však v rakytníkovom oleji vyrábanom z plodov a listov tejto rastliny nachádzajú aj ďalšie prírodné látky, a to esenciálne mastné kyseliny, karotenoidy, vitamíny K, D či B a spolu s nimi aj mnoho minerálnych a stopových prvkov. Jednoducho všetko pre zdravie pokožky.

ro-rakytnik2

 

Rakytníkový olej možno využiť rozmanito

Rakytníkový olej je vhodný na terapiu kožných ochorení, a to napríklad akné, ekzémov, psoriázy, dokonca dokáže výrazne pomôcť aj pri nepríjemných bradaviciach. Antioxidačné pôsobenie je zas prospešné pre omladenie pleti a eliminovanie prejavov jej starnutia, no zároveň aj na obnovenie pôvodnej štruktúry kože po zraneniach či popáleninách. Oleje na telo s obsahom rakytníka sú dokonca vhodné aj na ochranu tela po opaľovaní, keďže dokážu z kože eliminovať radikály vytvorené UV žiarením. Ak chcete podporiť rast vlasov a znížiť ich vypadávanie, vtierajte do nich rakytníkový olej. Vlasové cibuľky tak dostanú potrebnú dávku živín a ochranných látok, ktoré sú nevyhnutné pre správny rast vlasov. To isté platí aj pri starostlivosti o vaše nechty.

Saloos kozmetika prináša blahodarné účinky rakytníka aj k vám. Jej rakytníkový olej spolu s ostatnými kozmetickými produktmi si môžete objednať v internetovom obchode Maxcare.sk.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.