Dovolenka vo Vysokých Tatrách

Nepatríme k ľuďom, ktorí by každý rok cestovali k moru. S priateľkou máme oveľa radšej hory, aj keď nemusia byť veľmi strmé. Radi totiž bicyklujeme a tak ako nám nepasuje more, tak nám nepasuje ani úplná rovina. Kopcovitá krajina ponúka premenlivé výhľady aj spestrenie jazdy a nikdy nenudí. Vo Vysokých Tatrách sme strávili jednu cyklodovolenku aj niekoľko kratších výletov, ale to bolo už dávno. Krátka dovolenka v Tatrách by sa mi páčila.

Pomýšľať na dvojtýždňovú dovolenku tento rok ale nemôžeme. Vlani sme na dovolenke vôbec neboli. Pretože sme si kúpili novú záhradu, vlastne len holý pozemok, novú záhradu sme na ňom museli založiť. A pretože tento rok už nemusíme sadiť množstvo ovocných stromov aj kríkov, máme vyvýšené záhony aj ploty, taká kratšia dovolenka v Tatrách by sa hodila. Hoci aj bez bicykla, len sa môcť tak prechádzať alebo si zájsť tatranskou električkou na mnohé pekné miesta.

Vysoké Tatry

Termín si môžeme vybrať prakticky kedykoľvek, nechováme žiadne zvieratá, len pestujeme ovocie a zeleninu. S vodou v záhrade nemáme problém, všetko je zamulčované a v najhoršom pôjdu záhradu poliať deti. Takže si zvolíme nejaký termín, zaistíme ubytovanie, Tatry ponúkajú rôzne úrovne komfortu, prípadne upravíme termín nástupu podľa dostupnosti izieb. Hotely v Tatrách môžu byť v sezóne celkom vypredané, ale keď nechceme byť na dovolenke dva týždne ale len niekoľko dní, nevidím v tom problém.

Rád by som si zopakoval výlet na Popradské Pleso ale aj na Sliezsky dom. Dal by som si kávu pod skokanskými mostíkmi na Štrbskom Plese aj sa poprechádzal po Starom a Novom Smokovci. Tatry ponúkajú mnoho skvelých trás na prechádzky aj výšľapy medzi skaly. Auto môžeme nechať na parkovisku pred hotelom a využiť električku, ktorá premáva medzi Tatranskou Lomnicou a Štrbským Plesom. Večer sa vždy vrátime do komfortného hotela a užijeme si jeho služieb. Táto dovolenka v Tatrách bude určite skvelá, ale ako poznám priateľku, už sa bude tešiť po návrate na svoju záhradu.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.