Nebíčko v papuľke v utajení

Aj vy ste mali radi reláciu o varení s výstižným názvom Nebíčko v papuľke? Nie ste sami. Aj my doma sme sa na ňu vždy tešili. A prečo píšem v minulom čase? Nie, netvrdím, že reláciu už naša verejnoprávna televízia nevysiela. Isteže vysiela. Dokonca v obvyklom čase v sobotu podvečer. Ibaže ak si ju vtedy nestihnete pozrieť, máte smolu. V archíve ju už nenájdete. Je to zámer? Alebo len nedorozumenie?

 Relácia Nebíčko v papuľke je, zdá sa, pomerne obľúbená. A hoci netuším, koľko divákov ju pozerá v reálnom čase na televíznom kanáli, súdiac podľa počtu videní jednotlivých dielov v archíve si myslím, že je o ňu veľký záujem. Možno to bude nielen tým, že sa prostredníctvom tejto relácie dá vidieť zakaždým iný kraj Slovenska či sa naučiť vždy iný zaujímavý recept.

Recepty len ako inšpirácia

Ak si pozriete aktuálny diel „Nebíčka“ v reálnom čase na televíznej obrazovke, odvysielané recepty vám poslúžia akurát tak ako inšpirácia. Keďže kompletný recept v relácii ani raz nezaznie, ak by ste si chceli nejakú tú pochúťku doma uvariť, ste jednoducho nútení pozrieť sa na internet. Do archívu relácie. No a tu nastáva problém. Od decembra, konkrétne 14. decembra 2013, totiž žiadne nové diely v archíve nie sú. Čo sa deje? Kde sa stala chyba?
Príčin môže byť viacero. Možno nejaký technický problém. Možno zlyhala komunikácia medzi tvorcami relácie a správcom servera. Možno čosi iné. Každopádne je to škoda. Veď ak už niekto investoval do tvorby relácie prostriedky nielen svoje, ale aj naše spoločné, keďže relácia vzniká v spolupráci s Ministerstvom kultúry, bolo by žiadúce, aby si ju mohol pozrieť každý. A to nielen v reálnom čase, ale aj zo záznamu. Keď už kvôli ničomu inému, tak aspoň kvôli presným rozpisom surovín do odvysielaných receptov. Lebo ak archív nefunguje, stráca sa aj samotný zmysel takejto relácie. Bez presných receptov, teda akosi od oka, sa totiž len ťažko varí. A to nehovorím len o úplných začiatočníkoch.

Neboja sa tvorcovia relácie, že divák, ktorý neuvidí presný recept na prezentovanú špecialitu ani v relácii a nenájde ju ani v archíve, časom stratí o takúto nekompletnú reláciu záujem? Načo by som asi pozerala reláciu o varení, keď ma v nej len „namotajú“ a konkrétne množstvá surovín do receptu si musím domyslieť?

Myšlienka k článku “Nebíčko v papuľke v utajení

  1. Google Chrome 36.0.1985.125 Google Chrome 36.0.1985.125 Windows XP Windows XP

    Dobry den, kedze posledny premierovy diel bol odvysielany v polovici decembra 2013 a odvtedy sa vysielaju uz iba reprizy relacie, znamena to, ze nie je co do archivu davat, kedze to tam uz je. Na nasej stranke http://www.nebickovpapulke.sk najdete vsetky odvysielane diely, staci do vyhladavaca zadat nazov epizody alebo receptu, ktory vas zaujal.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.