web analytics
jan 222013
 
zelená cibuľka

Bola som dnes na nákupe v Kauflande. Ako som tak prechádzala medzi regálmi, uvidela som známy farebný stojan. Boli na ňom vrecúška so semienkami kvetín. „Takéto semienka máme doma z vlastnej úrody, ale keby tak mali nejaké bylinky“, pomyslela som si. Pozriem lepšie. A našla som aj tie. Vybrala som si moje obľúbené. Žeruchu a pažítku.Zelené bylinkové vňate sú zdrojom cenných vitamínov po celý rok. Zvlášť cenné sú v zimnom období, keď si ich vypestujete za oknom. Hodia sa ako ozdoba aj príchuť do polievok, šalátov či pomazánok. Pritom ich pestovanie nie je nijako náročné. Dokonca na vypestovanie niektorých nepotrebujete ani substrát s kvetináčom. Stačí obyčajná tácka a kus papierovej kuchynskej utierky.

semienka žeruchy a pažítky

Bylinky, ktoré sa používajú v kuchyni, sa pestujú kvôli zelenej voňavej vňati. Preto sa aj výsev riadi podľa toho. Vysievajú sa teda práve teraz. V čase dorastajúceho Mesiaca. V dňoch listov.

Vhodné dni nastanú tento mesiac 24., 25. a 26.1.2013. Ďalšie termíny sú vo februári 11.2. a 12.2.2013 a potom ešte 20., 21. a 22.2.2013.

žerucha

Ak využijete správny okamih, vaše rastlinky budú nielen zdravé, svieže a voňavé. Ale zároveň budú dobre odolávať chorobám aj škodcom.


Ako bude reklama vypadať?
-
Chcete tu reklamu nastálo len za 350 CZK?
Zobraziť formulár pre nákup

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.