Schudnúť stehná

Súčasný životný štýl zanecháva stopy na telách mnohých ľudí. Nepravidelné jedenie, konzumácia veľkého množstva škrobových jedál a pitie sladených nápojov. To sú zrejme najhlavnejšie príčiny priberania na váhe. A keď je už toho príliš, keď už sa nepraceme do vecí, prichádza radikálne rozhodnutie: „musím schudnúť!“ A často je to ešte presnejšie: „schudnúť stehná!“ Môžeme sa potom čudovať, že takto postavený cieľ nie je splnený, ba že ho ani nemožno splniť?


Kto kedy neplánovane pribral, a je jedno či preto, že bol chorý, že sa prestal hýbať, že mu začalo chutiť viacej jesť alebo jednoducho preto, že jedol nezmysly, tak vie, že priberanie bolo rovnomerné. Že telo začne priberať na viacerých miestach súčasne. Nie je to tak, že by sme priberali len do zadku a stehien a prsia, brucho či ruky aj tvár ostávajú nezmenené. Tuk si nevyberá. Nie je to tak, že z jednej potraviny priberieme do rúk, z druhej do brucha a z tretej do nôh. Možno sa neukladajú rovnako hrubé vrstvy tuku a máme pocit, že niektoré partie hrubnú rýchlejšie, ale priberáme všade.

A keď sa rozhodneme schudnúť, nemôžeme si povedať, že schudneme len niekde, lebo inde sa nám tukové vankúšiky páčia. Zbytočne budeme pátrať po tom, aké potraviny prestať jesť a aké začať, aby sme schudli na stehnách a na prsiach nie. Tak to nefunguje.

Obezita súvisí s potravinami

Keď máte pocit, že by ste chceli pevnejšie ruky a menej objemné stehná, existuje len jediná cesta. Zmeniť stravu (a začať chudnúť) a začať posilovať partie, kde by sme chceli nabrať svalovú hmotu. Cvičenie chudnutiu napomáha spaľovaním prebytku energie, ktorú prijímame v potrave, ale len zmena skladby jedálneho lístka nám skutočne umožní chudnúť. Také ošúchané klišé, že „zmeniť tuk na svaly“ nefunguje. Tuk musí zmiznúť a svaly sa musia vytvoriť. Bez ohľadu na magazíny a televízne šou.

Keď sa rozhodnete chudnúť zmenou stravy, na tomto webe nájdete dosť článkov, čo je potrebné vo vašej chladničke a kuchyni zmeniť. Aj pod týmto článkom vidíte ich zoznam. S ich pomocou a s pomocou svojej vôle potom schudnete nie len stehná.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.