Ako uložiť bohatú úrodu

Keď sa vás jeseň opýta, čo ste robili v zime a na jar, čo jej poviete? Kam uskladníte všetku tohoročnú úrodu a spracované ovocie a zeleninu? Zase na tie staré drevené regále či kade tade v špajze? Ja viem, v lete ste pre samú starosť o záhradu a stromky nemali čas myslieť na iné. Ale aj tomu vieme v dnešnej dobe pomôcť.


Klasické policové regály z dreva chvíľku trvá postaviť. Najskôr musíte kúpiť dostatok kvalitného a suchého dreva, z hrubších kusov narezať stĺpiky, z tenších police, s ručnou pílou sa nadriete ako kôň, elektrickú sa vám kvôli jedným regálom kupovať neoplatí. A všade spústa neporiadku, drevených pilín, manželka má radosť… Nakoniec by ste to mali všetko natrieť fermežou, aby drevo chvíľu vydržalo, a tá tiež každému nevonia. Navyše musí deň dva schnúť. A navrch by to chcelo tiež nejakú farbu. Týždeň ujde ako voda, práve v čase, kedy by ste sa mali starať o zber bohatej úrody a nie o nejaké regaly.

Takže odporúčam objednať si policový systém od dobrého dodávateľa, u ktorého si môžete byť istý kvalitou aj termínom dodania. U ktorého si môžete svoje nové regály objednať na mieru vašej komory alebo garáže. Aj na výšku aj na hĺbku. Ktorý dodáva nie len police na stenu, ale aj police na regály vaňové, kde sa vám dobre bude cítiť napríklad cibuľa alebo cesnak a nebude vám padať na zem z obyčajnej rovnej police.

Ja viem, môžete namietnuť, že najrýchlejšie bude zbehnúť do nejakého hobby marketu a tam kúpiť regály, ale pravdu povediac, už ste ich videli? Okrem toho, že si môžete vybrať len takú vysokú a širokú zostavu, akú oni ponúkajú a nie ako vy potrebujete, tak tie regále občas vyzerajú ako z papiera. To ich naozaj chcete každé tri roky kupovať znova?

Ja dávam prednosť tomu, keď moje regále sú také, ako si ja predstavujem a slúžia mi dlhé roky bez starosti.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.