Čím zatieniť terasu

Ingenua

Počasie sa v posledných dňoch prudko vyletnilo, teploty značne vystúpili a slnko svieti v plnej paráde. Zrazu si človek uvedomí, že mal v pláne postaviť nad terasu alebo pred vchod do domu zo záhrady nejaký prístrešok alebo pergolu, pretože to slnko tam môže v lete nepríjemne páliť a znemožniť tak oddych najmä v parnom lete.


Pri hľadaní inšpirácie som objavil novinku, tieniace plachty Ingenua, ktoré v lete vyrobia tieň nad terasou a v zime nezavadzajú. Ide o to, že trojuholníková alebo obdĺžniková plachta sa prichytí ku kotevnému stĺpu alebo na konzolu na stene a napne.

Na rozdiel od klasickej markízy, ktorá stále ostáva namontovaná na stenu, sa plachta Ingenua dá na zimu ľahko zložiť a tým ju ochránime pred mrazom a ľadom. Strieška alebo pergola z dreva tiež vyžaduje ochranu pred poveternostnými vplyvmi a v zime môže nepríjemne tieniť napríklad okno vedľa vchodových dverí, čo si vyžaduje niekedy takmer celodenné svietenie v miestnosti. Plachtu na zimu odložíte a na jar ju opäť namontujete.

Tieniace plachty Ingenua ponúka renomovaná firma azada, čo pre každého zákazníka predstavuje osvedčenú kvalitu, originalitu a samozrejme záruku. Navyše teraz dostane k plachte Ingenua aj montáž zdarma. Samozrejme si môžete tieniace plachty vybrať v rôznych farbách podľa vášho vkusu alebo si môžete nechať poradiť skúseným architektom. Leto prichádza. Buďte naň pripravený.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.