Ako výhodne nakúpiť cez internet

Stačí málo a človeku sa môže zmeniť život zo dňa deň. Jeden test na covid-19 a vaše plány najmenej na najbližšie dva týždne sa zrútia, ak máte priebeh choroby ľahký. Chceli ste ísť cez víkend na väčší nákup do domácnosti? Tak odteraz je nákup do domácnosti už len záležitosťou vašich dobrých známych či príbuzných. Alebo internetu. Ako to všetko zvládnuť?
 

Pre človeka internetovo zbehlého nijaký problém, ale sú tovary, s ktorými sme doma skúsenosti nakupovania cez internet nemali. Vieme, že mnohé obchody odosielajú objednaný tovar ešte ten deň alebo najneskôr na deň druhý, takže ak v nedeľu večer objednám, mám to v utorok doma. Takto som kupoval autobatériu. V piatok som sa vrátil domov, v sobotu už som nenaštartoval. V stredu som dopoludnia namontoval, odskúšal auto a popoludní už som bol v karanténe. Nákupný internetový festival u nás mohol začať…

U nás to trvalo celkom tri týždne. Nejaké potraviny sme doma mali a dokonca aj sused sa ponúkal, že ak treba, tak nám do obchodu skočia, oni už to mali za sebou. No ale nie všetko nakúpite v najbližšom obchode a niektoré supermarkety v našom meste nie sú a nakupoval som v nich cestou z práce v meste, kam každý deň dochádzam. To teraz bolo pasé. Našťastie nie pre kolegov z nášho mesta. Stačilo si prelistovať ponuku na internete, zistiť ktorý z nami nakupovaných tovarov je práve v akcii a poslať ochotnému kolegovi nákupný zoznam mailom. Na druhý deň bol nákup pred dverami, kolega bezpečne vo výťahu, keď poslal sms a peniaze za nákup sme vyriešili internetbankingom.

Niektoré tovary sme si nechali poslať kuriérom. Lebo keď sú dvaja ľudia doma tri týždne, tak sa hodí aj nejaké príslušenstvo k mobilu alebo sluchátka k televízoru, aby ten druhý nebol rušený pri práci na notebooku alebo pri čítaní knihy. A keby sa pokazil televízor, shop a kuriér to tiež vyriešia. No a keď už sme boli v tom nakupovaní cez internet, tak nám to nedalo a zobrali sme aj veci do domácnosti a záhrady, ktoré sme mali v úmysle kúpiť v blízkej budúcnosti. Lebo darmo to kúpime o mesiac, keď výhodná cena je teraz. Na jar bývajú výpredaje a že sme doma zavretí ich neovplyvní. Veď kuriér to všetko dovezie k nám domov, kde to počká, kým nám situácia a počasie dovolí ísť opäť von a potom si to všetko odvezieme do záhrady. Veď naše auto už štartuje, aj vďaka internetu.

To by jeden nepovedal, ako dokáže taká karanténa zakývať s rodinným rozpočtom. Nie len, že počas jej doby máte znížený príjem takmer na polovicu, ale nutnosť inak riešiť nákupy a brať, čo je momentálne k dispozícii, môže nákupy predražiť. Preto sa oplatí sledovať online letáky na internete a nakupovať tam, kde sa to oplatí. A to ešte uvidíme, ako nám stúpne platba za elektrinu, vodu a kúrenie. Hoci nedoplatok za tento rok budeme riešiť až ten budúci, ušetriť na bežných nákupoch sa hodí už teraz.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.