Anhydritové podlahy

Pri rekonštrukcii staršieho domu alebo bytu je potrebné uvažovať aj o tom, či staré podlahy opraviť alebo kompletne vymeniť. A pri uvažovaní o výmene zohľadniť nie len cenu novej podlahy, ale aj miestnosť, v ktorej sa nachádza a jej životnosť i cenu v súvislosti s plánovaním využitím miestnosti. V obytných miestnostiach domu sa najčastejšie používajú podlahy s povrchom dlažby, drevené plávajúce podlahy alebo položené PVC/linoleum. Takmer pre všetky druhy podláh sa ako podklad používajú liate betónové podlahy, ktoré často tvoria aj definitívne povrchy technických miestností.Kvalita a rovinnosť betónu rozhoduje aj o kvalite vrchnej podlahy. Najmä linoleum či odolný korok veľmi presne kopírujú povrch betónovej podlahy a a schopnosť remeselníka, ktorý ju tvoril, tak máme pred očami takmer celý život. Najmä teda jeho neschopnosť.

Vytvoriť dokonale rovný povrch dnes nie je taký problém, ako v minulosti. A netreba na to nijakú vedu ani špeciálnu technológiu. Jednoduchým a dostupným riešením pre stavebníkov pri výstavbe nových domov alebo pri rekonštrukcii tých starších sú anhydritové podlahy, nazývané aj liate podlahy. Vďaka použitým materiálom vzniká tekutá samonivelačná zmes. Teda že po vyliatí na plochu sa jej povrch ustáli vo vodorovnej rovine a po vytvrdnutí vznikne rovná podlaha bez nerovností, sklonov či priehlbín. A na takýto povrch sa ľahko kladie vrchná vrstva podlahy podľa želania stavebníka či skôr podľa priania domácej pani.

Anhydritové podlahy sa využívajú nie len pri stavbe alebo rekonštrukciách obytných objektov, ale aj v priemysle vo výrobných a skladovacích halách alebo obchodných priestorov. Môžete si pozrieť referencie dodávateľa Anhypodlahy a zistíte, že ich použitie je naozaj všestranné. Ich položenie nevyžaduje fyzickú námahu, anhydritové podlahy sú teda vhodné aj pre svojpomocnú stavbu. Už druhý deň po položení môžete po novej podlahe chodiť a po piatich dňoch ju plne zaťažiť.

Anhydritové podlahy sú veľmi vhodné aj vtedy, ak uvažujete o podlahovou kúrení. Preniknutie do všetkých kútov vykurovania a dobrá tepelná vodivosť sú ich prednosťou.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.