Cestovné poistenie

Rád cestujem. Cestovanie mám už v krvi. Od malička som s rodičmi cestovával ku starkým, na škole som cestovával za koníčkom, v každom zamestnaní som mal prácu, ktorá si vyžadovala veľa cestovania. A aj teraz cestujem rád, baví ma poznávať iné kraje. Baví ma šoférovať a baví ma potom jazdiť na bicykli a vidieť všetko z blízka. A pretože rád jazdím do zahraničia, nezanedbávam ani cestovné poistenie.

Práve preto, že som autom najazdil veľa kilometrov u nás aj v blízkom zahraničí, viem, že to nie je med lízať a všeličo sa môže prihodiť. Preto som mal uzatvorené celoročné cestovné poistenie, ktoré krylo hlavne úrazové poistenie a poistenie liečebných nákladov, ale aj batožinu a poistenie spôsobenej škody. Pre istotu.

Teraz mám inú prácu, ktorá si nevyžaduje toľko času za volantom v zahraničí. Mimo Slovenska sa dostanem prakticky len cez dovolenku, kedy ideme bicyklom spoznávať zaujímavé pohraničie Českej republiky s možnosťou prechodu do Nemecka, Rakúska lebo Poľska. Preto krátkodobé cestovné poistenie je súčasťou našej batožiny a kópiu zmluvy mám vždy vo svojej brašni na bicykli. Dopĺňa európsky preukaz poistenca, ktorý kryje len základné ošetrenia v prípade zranenia. Toto cestovné poistenie uzatváram tesne pred cestou na čas trvania našej dovolenky. Výhodou je, že ho viem uzatvoriť a zaplatiť doma večer na notebooku, nemusím chodiť na pobočku, porovnávať ponuky. To som urobil kedysi, keď som hľadal výhodné poistenie na cesty a teraz už idem vždy na istotu.

Musím povedať, že sme ešte nikdy nemuseli využívať výhody tohto poistenia. Správame sa zodpovedne, jazdíme autom aj na bicykloch bezpečne a ohľaduplne tak, ako keby sme nemali žiadne poistenie. Na cesty aj cyklotrasy sa vydávame oddýchnutí a plní očakávaní z nových zážitkov. Poistná zmluva vo vrecku je istota, no najdôležitejšie je správať sa tak, aby sme si neprivodili úraz, vyhli sa nehode a nespôsobili niekomu škodu svojou nepozornosťou. Potom je celá dovolenka príjemná a skutočne si oddýchneme.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.