Poistite si auto na dovolenku

Dovolenková sezóna s koncom leta nekončí. Prestávame síce lietať a jazdiť k moru, ale hory stále lákajú. Topánky na túru vymeníme za lyžiarsku obuv a brázdime svahy aj bielu stopu. Ľudia, ktorí žijú aktívne a športujú, sa skrátka nezastavia. A nemalo by sa zastaviť ani ich auto.

Autá sú len stroje a aj napriek pravidelnej údržbe a poctivej výmene oleja aj filtrov sa môžu pokaziť. Kým pred domom si zavoláme odťahovku alebo zručného automechanika, dovolenku nám môže takáto porucha úplne pokaziť. A čo potom na ceste v zahraničí? Tam aj strata kľúčov od auta sa začína podobať na katastrofu.

oprava

Do zahraničia jazdím autom často. Nie len na dovolenku, ale aj za hobby či len na krátky výlet alebo nákup. Pretože vo svojom pracovnom aj osobnom živote razím tézu, že problémom sa má predchádzať, nie ich iba riešiť, keď nastanú, som poistený. Samozrejmosťou je pre mňa celoročné poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pri ceste ďalej, ako len kúsok za hranicu sa oplatí priplatiť si poistenie auta pre prípad defektu, poruchy či práve straty kľúčov. Viem, že v takom prípade sa nemusím báť, koľko ma bude stáť odťah do najbližšieho servisu alebo prenocovanie celej rodiny, keď sa opravu nepodarí vyriešiť hneď prvý deň a musíme čakať na dodávku náhradného dielu. Optimistické povahy môžu aj takéto neplánované zdržanie sa v neznámom meste považovať za súčasť výletu a je to príležitosť bližšie spoznať aj iné miesta, než len tie z dovolenkového itinerára. Najmä keď vás hreje pocit, že na oprave auta sa pracuje a nové poznanie vás takmer nič nestojí 😉

Každé poistenie auta na dovolenku patrí k tým, ktoré je lepšie nevyužiť. Pretože to znamená, že sa nič nepríjemné a neplánované nestalo. Keďže ale vieme, že život neplynie až tak idylicky, je dobré byť pripravený aj na nepredvídateľné udalosti. S dobrým poistením sa zvládajú ľahšie. Najmä s ohľadom na rodinu v aute a znalosti jazyka krajiny, kde sa počas dovolenky pohybujeme.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.