Kvalitné svadobné obrúčky

Bývali časy, kedy si kúpiť svadobné obrúčky nebolo také jednoduché. Okrem toho, že ich bol malý výber, potrebovali ste na to ešte od štátu povolenie. Teda potvrdenie, že sa prvý raz chystá vaša svadba a máte teda nárok na jedny zlaté svadobné obrúčky. Samozrejme, že ste si ich tiež museli poriadne zaplatiť. Občas si na tú dobu spomeniem, keď vidím v televízii reprízu staršieho českého seriálu o priehrade a ľuďoch na nej, kde si hlavný hrdina vyberá svoje svadobné obrúčky v rovnakom zlatníctve v centre Ostravy, ako kedysi ja.

 

 A prečo v Ostrave? Už som spomínal, výber bol mizerný, tak sa cestovalo do veľkých, ale naozaj veľkých miest. Vybrali sme si, pekné lesklé, zdobené po obvode a zacálovali peknú sumu za ne. Ako hrdí mladí manželia sme svoje svadobné obrúčky po sobáši aj nosili. A to sme asi nemali robiť. Všetky ozdoby vonkajšieho obvodu obrúčok sa dennodenným nosením pekne vyhladili a vyleštili a naše obrúčky boli krásne hladké a ligotavé. Presne tak, ako aj obrúčky mojich rodičov. Vtedy som si uvedomil, že asi aj môj otec vyberal parádne svadobné obrúčky, ale časom sa všetka paráda stratila, spolu s časťou zlata, a ostali len lesklé krúžky. Krúžok z guličkového ložiska by vyzeral rovnako, len by bol trvácnejší, pomyslel som si.

Trvanlivé svadobné obrúčky

Rovnaké myšlienky museli mať aj výrobcovia šperkov. A tak si dnes môžete kúpiť naozaj svadobné obrúčky, ktoré vydržia roky a ani zub času na nich nič nezmení. Aj po rokoch ich používania sa stále môžete kochať ich krásou a nemusíte ich mať schované a nosiť len na výročné udalosti, aby ste ich chránili.

svadobné obrúčky

Svadobné obrúčky zo zlata majú svoju finančnú hodnotu, tá sa časom nestráca, ale nie je škoda, aby ste vnúčencom mohli len na starých fotografiách ukazovať, aké parádne obrúčky ste kedysi mali? Pokiaľ chcete svoj zväzok spečatiť kvalitným prsteňom a radi by ste zachovali jeho vzhľad dlhé roky, jednoznačným materiálom je chirurgická oceľ alebo titán. Materiál, ktorý odolá všetkým vplyvom a pomôže aj vášmu manželstvu prekonať všetky zlé obdobia.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.