Cyklistika a jej výhody

Cyklistika je populárna letná športová aktivita, je obľúbená nielen medzi športovcami, ale aj v rodinách, u starších ľudí, ktorí vďaka elektrobicyklom môžu spoznať kúsok krajiny a pritom športujú, medzi mládežou, ktorá rada objavuje nové miesta a tiež pre mnohých ostatných ľudí. Prečo je cyklistika natoľko obľúbená? Na túto otázku nepoznám presnú odpoveď, možno preto, že poznávate krajinu a zároveň športujete a spaľujete kalórie, ale lepšou otázkou je to, aké ďalšie benefity nám cyklistika prináša, na túto otázku už vám poskytnem presnú odpoveď. V dnešnom článku sa zameriame na cyklistiku a jej výhody.


Výhody cyklistiky

1. Posilujete telo

Keď bicyklujete, posilujete telo a budujete svalovú hmotu, najmä svaly dolných končatín – stehná a lýtka. Možno ste si všimli, ako majú cyklisti vypracované lýtka a stehná.

2. Spáľujete kalórie

Pri cyklistike spaľujete veľké množstvo kalórií, v priemere asi 500 kalórií za hodinu. Môžete teda znížiť vašu váhu a spaľovať tuky a je to často žiaduci účinok.

3. Trénujete fyzickú zdatnosť

Ak nejazdíte len vyhliadkové jazdy a vyberte si trasy vrátane kopcov, zvýšite tiež svoju fyzickú kondíciu, ktorú potom môžete použiť nielen v iných športoch, ale aj v každodennom živote.

4. Pôsobí antistresovo

Aj pri cyklistike vyplavujete do svojho tela hormóny šťastia – endorfíny, ktoré vám zaistia pocit dobrej nálady. Navyše si pri pobyte na čerstvom vzduchu vyčistíte hlavu a zahodíte všetky starosti. Cyklistika podporuje duševné zdravie a pôsobí ako prevencia proti depresii.

5. Pôsobí proti chorobám

Ako môžeme cyklistikou zahnať chrípku? Nemožeme, môžeme však predchádzať sérii chronických ochorení, napríklad pôsobí preventívne proti diabetes II. typu, podporuje kardiovaskulárny systém, čím pôsobí preventívne proti srdcovým chorobám a podľa výskumu má tiež prevenciu vzniku rakoviny.

To je päť základných výhod cyklistiky, ktoré vás zdvihnú z pohovky a vyrazíte v ústrety prírode a krajine na bicykli.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.