Detoxikujte – rada za všetky drobné

Ženské magazíny tlačené, televízne aj tie internetové sú v jarnom období plné odporúčaní na detoxikáciu. Ale nie len na jar. Detoxikovať svoje telo odporúčajú odborníčky na zdravie aj v čase, keď žena cíti zvýšenú únavu alebo keď plánuje otehotnieť. Základom týchto rád je nechať telo vyplaviť škodliviny, ktoré za posledné obdobie absorbovalo z potravín.
Všetky tieto rady sú „na kočku“, ako sa hovorí. Prečo?Pýtate sa, čo je zlé na tom nechať zo svojho tela odstrániť nahromadené škodlivé látky? Práve to. Že niekto odporúča raz za rok alebo aj častejšie podstúpiť detoxikačnú kúru. Teda na niekoľko dní nastaviť svoje telo a stravovacie návyky tak, aby sa z tela odplavili jedy. Najčastejšie tým, že niekoľko dní sa bude piť voda, či ochutená voda alebo dokonca sa budú piť rôzne mixované nápoje, prevážne zo zeleniny (ktorú by väčšina ľudí inak vôbec nezjedla, ale rozšľahanú s inou zeleninou ju vypije, lebo to vraj pomáha).

Pri detoxikácii sú obľúbené rôzne zelené „nápoje“

V rebríčku detoxikačných potravín a nápojov vedie zelená farba. Či už kávy, jačmeňa, rias, uhoriek. A hneď po odporúčaní surovín nájdete odporúčania na prístroje, ktoré vám detoxikačné potraviny a nápoje pripravia…

Veď je to celé postavené na hlavu. Prečo by som sa mal pravidelne detoxikovať a pred tým pravidelne konzumovať potraviny, ktoré ma toxikujú? Prečo by som mal pravidelne jesť jedy?

Nie je oveľa jednoduchšie neotravovať svoje telo priemyselne pripravovanými potravinami s náhražkami, dochucovadlami a farbivami, okorenené konzervantmi, prevážne z polotovarov alebo dopekaných pekárenských výrobkov, než do seba pchať kadečo a potom sa detoxikovať?

Aj keď nemáte svoje domáce gazdovstvo a nepestujete kvantum zeleniny, stále sa dá aj v obchodnej sieti vybrať kvalitné mäso alebo údenina, len to chce venovať trochu času čítaniu zloženia a nekvalitný prechemizovaný výrobok vrátiť do regálu. Keď obsahuje jogurt namiesto ovocia ovocnú príchuť a namiesto zahusťujúceho tuku kukuričný škrob, vráťte ho do regála. Keď obsahuje chlieb zložiek na päť riadkov, vráťte ho do regála a skúste kúpiť iný alebo si sami upiecť kváskový chlieb doma. A zeleninu bez hnojív a postrekov si vypestujete aj na svojom balkóne.

Keď sa prestanete napchávať otráveným jedlom, nebudete musieť svoje telo detoxikovať podľa múdrych rád ľudí, ktorí propagujú malé kuchynské spotrebiče. Môže byť detoxikačný nápoj z kupovanej chemickej zeleniny naozaj ozdravujúci?

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.