Kam za celozrnnými cestovinami?

Nájsť v našom meste obchod, kde by predávali celozrnnú múku a výrobky z nej, je dosť ťažké. Ak by ste ešte k tomu chceli aj to, aby boli vyrobené na Slovensku, je to ešte ťažšie. No a ak by mali byť ešte aj za rozumnú cenu, nemáte šancu.


Pritom celozrnná múka má na naše telo viaceré pozitívne účinky a mala by sa používať čo najčastejšie. Obsahom cennej vláCESSI špagetykniny, vitamínov skupiny B, minerálov a stopových prvkov selénu, zinku, či mangánu sa s tou bielou bezcennou masou, zvanou biela múka, nedá ani porovnať.

Bielu múku aj biele cestoviny však majú všade. Je o ne zrejme veľký záujem, veď sú predsa lacné. Čo na tom, že nemajú žiadnu výživovú hodnotu. Hlavne, že zaplnia žalúdok.

Ak chcete kvalitné cestoviny z celozrnnej múky, na výber veľmi nemáte. Doma vyrobené cestoviny sú síce najlepšia voľba, len na ich prípravu je potrebný čas, ktorý nie vždy máme. A tak niekedy dobre padne kúpiť si cestoviny hotové. Ibaže takéto cestoviny dostanete skôr v obchode so zdravou výživou a v bio kvalite. Vyrába ich Ekotrend Myjava. Sú výborné, o tom potom. Ale tie ceny.

Ja verím, že suroviny v bio kvalite sú drahšie ako obyčajné, ale obávam sa, že skoro dve eurá za 400 gramov cestovín je pre bežnéCESSI mušleho človeka vysoká suma. Prijateľnejšou možnosťou sú cestoviny, ktoré vyrába firma MPC CESSI v Spišskej Novej Vsi. Aj keď nie sú v bio kvalite, verím, že mnohým by mohli vyhovovať. Otázkou zostáva, kde ich kúpiť.

Musím sa priznať, že som sa bála, či ich ešte vôbec vyrábajú, lebo u nás v meste som ich dávno nevidela.

S potešením konštatujem, že firma funguje a cestoviny vyrába. Nájdete ich v regáloch Kauflandu a vyberať si môžete z viacerých druhov. V Lučenci majú špagety, kolienka aj mušličky. Spoznáte ich jednoducho. Podľa farby a veľkého loga Cessi grahamové cestoviny. A cena? Vrecúško vážiace 500 gramov stojí 85 centov. Nie je o čom rozmýšľať.

Ešteže sa rýchlo nekazia. Pri najbližšej ceste do Kauflandu si zase doplním zásoby.

Poznámka: fotky sú z webu výrobcu

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.