Ktoré interiérové doplnky vám určite nesmú chýbať?

Každý deň či nový rok je šanca na nový začiatok. Malé obmeny alebo radikálne zmeny vo vašom domove vedia priniesť nový vánok, ktorý poteší každého z vás. Ak potrebujete váš priestor doplniť novými doplnkami je určite fajn sa zamerať na plán, ktorý vám pomôže správne pokračovať pri tvorivom dianí. Predstavíme vám doplnky, ktoré sú určite známe každému z vás.
 

Zveľadenie interiéru záclonami alebo závesmi?

Pri každom prerábaní interiéru treba mať na zreteli plán, ktorého sa budete držať. Či už ste sa inšpirovali aktuálnymi interiérovými trendmi alebo ste sa poradili s odborníkom – dizajnérom, bol to správny krok. Postupujte podľa plánu: koľko textilu a s akým motívom a požadovanou dĺžkou chcete kúpiť, k akému účelu, do akej miestnosti ho plánujete zavesiť.

Záclony

Tradičné doplnky okien sa neustále tešia obľube. Bytový textil ponúka rôzny sortiment záclon, ktoré potešia vaše oči. Záclony sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, dĺžkach a spôsoboch uchytenia. Môžete sa tešiť rôznym motívom od výmyslu sveta, pomocou ktorých definujete váš priestor. Napríklad kuchyňa sa teší ovocným alebo zeleninovým motívom, naopak detská izba uprednostní jemné hviezdičky či kvety.

Závesy

Či už siahnete po závesoch siahajúcich po zem alebo naopak po kratších dekoračných závesoch, vždy to robte s rozumom. Radšej zariaďujte interiér postupne a držte sa týchto pravidiel: teplé tóny vyniknú vo väčších priestoroch naopak studené tóny uvítate v spálni, kde potrebujete stráviť ničím nerušený oddych. V obývacej izbe, pri francúzskych oknách sa väčšinou volia transparentné závesy siahajúce po zem. Závesy sa vyrábajú nielen pre svoj dekoračný účinok, ale aj pre svoju termoizolačnú funkciu. V lete vás ochránia pred prienikom tepla a v zime zas pred jeho únikom.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.