Oplatí sa nabíjačka na elektromobil aj vo vašej domácnosti?

Vlastniť elektromobil dnes už nie je nič výnimočné a ani extrémne nákladné. Ľudia sa snažia šetriť prírodu a neškodiť jej rôznymi výfukovými plynmi. Keďže autá sa dajú jednoducho nabíjať elektrinou, vaše cestovanie sa môže zmeniť na bezstarostnú jazdu, bez zamýšľania sa nad tým, či vám postačí pohonná látka na celú cestu.
 

Problémom môže byť nabíjanie elektromobilov, môžete ich nabíjať prostredníctvom nabíjacích staníc, ktoré poskytujú niektoré externé služby alebo verejné parkoviská. Je ale vaše auto vtedy dostatočne chránené? Premýšľali ste o vlastnej domácej nabíjačke?

Bezstarostné nabíjanie

Predstavte si vašu vlastnú elektronabíjačku. Nabíjačka na auto, ktorá môže byť umiestnená priamo pred vašim domom alebo bytovkou. Dokonca môžete jedno zariadenie zdieľať aj spoločne s inými bytmi. Nemusíte si už robiť starosti s drahšou tarifou nabíjania na verejných miestach, ani zaoberať sa tým, ako sa na ne dopraviť. Jednoducho zaparkujete pre svojim domom a počas noci alebo kedykoľvek, keď práve necestujete môžete auto v pokoji nabíjať. Domáce nabíjačky na elektromobil majú v sebe zabudované ochranné režimy, s ktorými môžete komunikovať napríklad prostredníctvom Wifi siete. Dajú sa overovať kartou a merajú aj spotrebu elektrickej energie. Vyskúšajte aj vy ponuku od spoločnosti Eco3energy, ktorá vám príde domov namontovať nabíjačku značky Evlink.

Široké spektrum možností nabíjania

To, aké rôzne spôsoby nabíjania existujú, by ste možno ani neverili. Rôzne prípojky, konektory a akumulátory. Ako však vybrať ten správny? Záleží od viacerých okolností, najmä od toho, kde by ste chceli svoj elektromobil nabíjať a za ako rýchlo by mal byť nabitý. Veľakrát závisí od kapacity nabíjacieho akumulátora, dôležité sú aj vlastnosti a typ konektora, môžu byť nabíjané jednosmerným alebo striedavým prúdom. Nabíjajte správne a zodpovedne, nech sú vaše cesty najbezpečnejšie.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.