Ako si vybrať správne výživové doplnky na cvičenie

vitamíny

Začali ste pravidelne cvičiť a chceli by ste si vybrať tie najvhodnejšie výživové doplnky? Rozmýšľate, na čo si treba dať pozor a ktoré kritéria sú pri ich výbere dôležité? Zhrnuli sme to pre vás do nasledujúceho článku.

V rámci zdravého životného štýlu je najdôležitejším prostriedkom vhodná kombinácia zdravých potravín a pravidelného cvičenia. Začať používať špeciálne výživové doplnky však určite nie je na škodu. Práve naopak sa tzv. športová výživa stala neoddeliteľnou súčasťou života väčšiny ľudí, ktorí sa pravidelne venujú cvičeniu, a málokto z nich si vie predstaviť šport bez proteínu, vitamínov a ďalších doplnkov. Je to predovšetkým preto, že tieto doplnky môžu skutočne veľmi priaznivo účinkovať na ľudský organizmus, zvyšovať pocit celkovej vitality a rovnako sú vďaka nim možné lepšie výsledky v cvičení.

5 tipov ako si vybrať ideálne doplnky výživy práve pre vás

Ako si však vybrať tie správne doplnky výživy a získať z nich maximum pre vaše konkrétne potreby a ciele? Prinášame vám 5 základných tipov.

  1. Dbajte na kvalitu:

Kvantita na úkor kvality nebýva skoro nikdy dobrým nápadom. Príkladom môže byť výživa na kĺby. Ak kĺbová výživa nie je skutočne kvalitná, vyhadzujeme peniaze von oknom a takáto nekvalitná zmes len veľmi ťažko ochráni naše kĺby. Naopak, kvalitná kĺbová výživa má pozitívne účinky proti zápalom a bolestiam kĺbov a obsahuje správne množstvo glukozamínu, chondroitínu pre chrupavky a MSM s protizápalovými účinkami. Rovnako nekvalitné proteíny s nesprávnym aminokyselinovým spektrom sa často veľmi zle vstrebávajú a nášmu telu tak nedodáme to, čo si skutočne zaslúži. Okrem toho môže tiež spôsobiť nadúvanie, plynatosť a ďalšie tráviace ťažkosti.

  1. Stanovte si jasné ciele:

Skôr ako začnete vyberať výživové doplnky, je dôležité stanoviť si jasné ciele. Zvážte, či chcete zlepšiť svoj športový výkon, schudnúť, nabrať svalovú hmotu alebo zlepšiť svoje celkové zdravie a cítiť sa lepšie. Ak máte jasný cieľ, výber vhodných výživových doplnkov je pre vás jednoduchší.

  1. Opýtajte sa na radu odborníka:

Pretože síce môže byť skutočne možné, že je vaša únava spôsobená nedostatkom vitamínu C alebo bielkovín, ako sa môžete domnievať, ale rovnako je možné, že problém je úplne niekde inde. Preto vám konzultácia s odborníkom môže pomôcť nájsť správny smer a lepšie si vybrať výživové doplnky, ktoré skutočne potrebujete.

  1. Skontrolujte čistotu zloženia

Prečítajte si a preskúmajte zloženie. Čistota zloženia je dôležitým faktorom pri výbere výživového doplnku. To znamená, že výrobok by mal obsahovať len tie látky, ktoré sú potrebné na dosiahnutie vašich cieľov, a nemal by obsahovať žiadne zbytočné či dokonca nebezpečné prísady. Pri výbere výživového doplnku je dôležité skontrolovať, či neobsahuje syntetické alebo chemické prísady, umelé farbivá, sladidlá, konzervačné látky alebo GMO. Ďalšie neprirodzené látky, ktoré môžu byť obsiahnuté v doplnkoch výživy, môžu byť napríklad nadmerné množstvo soli, cukru, umelých sladidiel či tukov.

  1. Overte si spoľahlivosť značky:

Spoľahlivosť je jedným z najdôležitejších faktorov pri výbere výživových doplnkov. Znamená to, že výrobca pri výrobe doplnku dodržiava všetky predpisy a normy kvality. Spoľahlivá značka musí mať tiež dobré výsledky a dlhú históriu výroby kvalitných výrobkov. Overený výrobca výživových doplnkov musí byť schopný poskytnúť dôveryhodné informácie o svojich výrobkoch vrátane testov a dokumentácie tretích strán, ktoré potvrdzujú bezpečnosť, účinnosť a čistotu všetkých zložiek výživového doplnku. Je tiež dobré vyhľadať si recenzie zákazníkov a zistiť, aké sú ich skúsenosti so značkou a výrobkom. Mnohé spoľahlivé značky majú možnosť hodnotiť a recenzovať výrobky na svojich webových stránkach alebo iných predajných platformách.

Lebo na správnom výbere záleží:

Výber správnych výživových doplnkov je pre ich efektivitu a zmysluplné užívanie skutočne veľmi dôležitý. Veríme, že aj vďaka týmto radám, nájdete ideálne výživové doplnky na mieru práve pre vás a vaše potreby.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.